У Києві відкрили унікальний арт-проект

У Києві відкрили унікальний арт-проект

Виставку вже відвідали українські художники, колекціонери

Виставку вже відвідали українські художники, колекціонери, теоретики мистецтва та інші.

18 вересня в Києві в Виставковому приміщенні Інституту проблем сучасного мистецтва за сприянням міністерства культури України відбулося урочисте відкриття арт-проекту "Опір матеріалів", організатором якого виступив Фонд культурних ініціатив ArtHuss.

Над втіленням ідеї проекту працював авторський колектив у складі Володимира Бахтова, Петра Бевзи, Олександра Глядєлова, Миколи Журавля, Лариси Пуханової, Анатолія Твердого, Віктора Хоменка.

Як зазначають організатори проекту, нове покоління формується з того генетичного і соціального матеріалу, який ми успадкували: м'якого і піддатливого, як глина, неоковирного, як куфайка, безборонного, як м'яка іграшка. Автори прагнули дати відповідь на питання: який культурний код чи геном, закладений в нас, прокинувся під тиском обставин і перетворив м'якого за характером українця, який довгі роки уособлював образ пасивної жертви, на відважного, готового йти на смерть за свою землю і свою волю, воїна.

Одним із основних об'єктів проекту стала інсталяція Миколи Журавля у вигляді велетенської "м'якої" іграшки, прикутої кайданками до батареї центрального опалення.

"Даний проект – це спроба досягти однієї з цілей Фонду ArtHuss – налагодити комунікацію між бізнесом і мистецтвом, яке має стати для бізнесу джерелом творчого натхнення, формою прояву соціальної відповідальності та підвищення свого соціального статусу", - зазначив президент ArtHuss Костянтин Кожемяка.

Відкриття виставки вже відвідали українські художники, колекціонери, теоретики мистецтва, галеристи, бізнесмени та інші.

Виставка експонується з 18 вересня до 11 жовтня 2014 в Інституті проблем сучасного мистецтва (Київ, вул. Щорса, 18-Д).

Повʼязані теми:

Наступна публікація