У Києві відкрилася виставка вкрадених у Вероні італійських шедеврів

У Києві відкрилася виставка вкрадених у Вероні італійських шедеврів

У Києві відкрилася виставка вкрадених у Вероні італійських шедеврів

Картини покажуть українцям перед поверненням до Італії.

Викрадені в Італії легендарні полотна покажуть у центрі Києва. Знайдені українськими прикордонниками світові шедеври привезли до Музею Ханенків на тимчасову виставку, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

На відкриття приїхав вдячний мер Верони, бо саме тамтешній музей рік тому пограбували злодії. Вкрадені 17 шедеврів українські прикордонники знайшли на Одещині. Їх виявили місяць тому на маленькому острові посеред Дністра.

Портрет дами Рубенса, пейзажі Йоде, Мадонна Тінторетто, і навіть візитівка Веронського музею – Мадонна з перепелицею Пізанелло. Офіційна вартість усіх картин – 16 мільйонів євро, однак лише одна ця ікона на чорному ринку коштує 15 мільйонів доларів.

Злодії нашвидкуруч вирізали полотна з рам. На картинах лишилися подряпини, а самі вони сьогодні настільки крихкі, що в Києві їх навіть повісити не змогли – довелося розкладати на своєрідних мольбертах.

"Оцей спеціальний кіот з дуже складною конструкцією, яку ви не бачите, допомагає шматочку старого полотна триматися на цій основі", - пояснила куратор виставки Олена Живкова.

Викрадені в Італії легендарні полотна покажуть у центрі Києва

Викрадені в Італії легендарні полотна покажуть у центрі Києва

У команію до Рубенса та Беліні потрапив і портрет пращура засновника музею Верони. Його злодії взяли з собою, не розібравшись у цінності експонату.

"Викрадачі тут мали невеличку, як ми кажемо, помилку в об'єкті. Вони викрали те, що, можливо, і не треба було брати", - пояснив військовий прокурор Максим Якубовський.

Як шедеври потрапили на Одещину – загадка. Українців серед викрадачів не було.

"Ідея викрадення картин належить італійцям – були задіяні охоронці музею. Серед спільників були громадяни Молдови", - пояснив мер Верони Флавіо Тоссі.

Про те, що успіх одеських правоохоронців є рідкісною для світу мистецтва вдачею – італійці підкреслили на офіційному відкритті виставки. На знак вдячності дарують українцям безкоштовний вхід до всіх музеїв Верони, а президенту Петру Порошенку – почесне громадянство італійського міста. Глава держави також був присутнім на відкритті виставки.

Самі ж гості чекають, коли картини можна буде забрати додому. На те, щоби роздивитися шедеври зблизька, в українців лишилося небагато часу.

"Я думаю, що в плані кількох тижнів або місяця", - пояснив посол Італії в Україні.

Як повідомлялося, на острові Турунчук прикордонники та працівники військової прокуратури знайшли схованку крадених з Італії шедеврів мистецтва. Про це було повідомлено у травні.

Роботи Рубенса, Тінторетто, Каротто та інших живописців епохи Відродження планували доправити до невизнаної республіки Придністров'я. До цього може бути причетною російська ФСБ.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація