У Києві відкрилася унікальна експозиція прапорів АТО

У Києві відкрилася унікальна експозиція прапорів АТО

У Києві відкрилася унікальна експозиція прапорів АТО

Національні символи можна побачити в одному зі столичних музеїв.

Напередодні Дня Незалежності, в День Прапору України національні стяги з передової передали до музею, як найдорожчу реліквію. Військові синьо-жовті, червоно-чорні, батальйонні прапори вже стали справжньою історією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На полотнищах військові пишуть слова любові до рідної землі та лишають автографи. Їх вивішують для підтримки бойового духу та позначення української присутності – нерідко під кулями та ризикуючи життям. Прапори носять під бронежилетами як обереги та цілують, як найдорожчу річ на війні. Бійці на власному досвіді переконалися, що червоно-чорний прапор – це не якась "бандерівська" вигадка, а той самий синьо-жовтий стяг, залитий кров'ю захисників України. "Є мирний прапор, а є прапор боротьби", - пояснюють військові.

Найдорожча реліквія: прапори з передової заполонили виставку в музеї історії

Найдорожча реліквія: прапори з передової заполонили виставку в музеї історії

На виставці АТО в музеї історії тепер ціла колекція прапорів. Кожен із них унікальний, бо має свою легенду. На експозиції також є українське знамено 1918 року, полотнище воїнів УПА та прапор, яким накривали наймолодшого героя Небесної Сотні Назара Войтовича. Присутній і один з найбільших стягів неоголошеної війни з Росією – він висів між Горлівкою і Дзержинськом на териконі. На його місці зараз іще більше полотнище – орієнтир для військових, бо його видно здалеку.

Як повідомлялося, в Україні в День прапора ставили рекорди величезними та оригінальними стягами. У Дніпрі український прапор з'явився в кожному вікні мерії. В Одесі до свята підготували величезний прапор, довжина якого дорівнює кількості років незалежності України. 25-метрове синьо-жовте полотнище розтягнули Потьомкінськими сходами і пронесли від вулиці Приморської до пам'ятника Дюку. А найдовший прапор України сьогодні побачив Ужгород. Його довжина 100 метрів. Стяг створили швачки товариства глухих. Вони шиють і обмундирування для учасників АТО.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація