У Києві від пандемічного грипу померла жінка

У Києві від пандемічного грипу померла жінка

Рівень захворюваності наразі не перевищує епідпорогу / Фото: olex-kurinniy.livejournal.com

Це перший випадок смерті від хвороби цього року.

У Києві від грипу померла 33-річна жінка. Як повідомляє санепідемстанція, хвороба спричинила важкі ускладнення.

"Це перший лабораторно підтверджений випадок смерті від грипу в нинішньому епідсезоні. На жаль він підтверджує попередження лікарів, що не такий страшний грип, як його ускладнення. Хвора із ожирінням у групі ризику, тому таким людям рекомендовано не нехтувати, як специфічною, так і неспецифічною профілактикою", - головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Жінка захворіла 17 листопада, звернулась до лікарні, але письмово відмовилась від госпіталізації. Хвора пішла додому з рекомендаціями щодо амбулаторного лікування. Вже за три дні вона знову звернулась до інфекційного відділення і була госпіталізована. У зв'язку з погіршенням стану пацієнтку перевели до відділення інфекційної реанімації, де вона померла 24 листопада. В неї було діагностовано дуже важкий перебіг грипу, двобічну пневмонію, дихальну та серцево-судинну недостатність та ожиріння третього ступеню. Також відомо, що цієї ж ночі загинула мати цієї жінки – за непов'язаних із грипом причин.

Порівняно з минулим тижнем по всій території України відзначається збільшення інтенсивності епідемічного процесу. Темп приросту збільшився серед дорослого населення на 1,4 %, серед дітей до 17 років – 7,8 %. Загалом рівень захворюваності поточний період на 1,2 % менше аналогічного періоду минулого епідемічного сезону та відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.

Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована в Київській, а найменша у Харківській областях. Проте показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги в усіх регіонах України.

На Україну насувається епідемія грипу

На Україну насувається епідемія грипу

Повʼязані теми:

Наступна публікація