У Києві від грипу померли вже понад 20 людей

У Києві від грипу померли вже понад 20 людей

У Києві від грипу померла 21 людина / Фото: Reuters

В усіх випадках хворі пізно звернулися до медиків.

Станом на 27 січня у Києві від ускладнень після грипу померла 21 людина.

Про це із посиланням на ГУ Державної санітарно-епідеміологічної служби Києва, пише "Українська правда".

"За період з грудня 2015 року до нині зареєстровано 21 випадок смерті хворих від ускладнень, спричинених грипом типу А, з яких: 8 – лабораторно підтверджені, 2 – лабораторно не підтверджені, 11 – перебувають у роботі", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що в усіх летальних випадках хворі пізно звернулися до лікарів.

Наразі на стаціонарному лікуванні перебувають 665 хворих на ГРВІ та 279 хворих на грип, із яких 235 лікуються у відділеннях лікарень, а 44 хворих – перебувають у реанімаційних відділеннях (з них 5 - перебувають на штучній вентиляції легень – прим.ред.).

Окремо повідомляється, що на лікуванні перебувають 52 вагітні жінки, із них у реанімації – четверо і одна – на штучній вентиляції легень.

Нагадаємо, після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали понад 80 осіб. Ситуація особливо загострилась минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки.

Напередодні у МОЗ оголосили про епідемію грипу. За даними глави МОЗ Олександра Квіташвілі, в Україні на грип та ГРВІ захворіли 2,6 мільйона людей. На сьогодні епідемічний поріг перевищено у 18 областях, в 11 - на більш як на 50%, у тому числі і в Києві. Найбільша кількість хворих - у Рівненській області, найменша - в Харківській.

"У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням. У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація