У Києві вибухнув освітянський скандал: студентам видавали міфічні премії

У Києві вибухнув освітянський скандал: студентам видавали міфічні премії

Гроші на премії студентам "загубилися" у профтехучилищі в Києві

У столиці осоромилося одне з найбільших профтехучилищ.

У Києві керівництво одного з найбільших профтехучилищ звинувачують у фінансових махінаціях, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Схема досить проста - студентам виписували премії (по 400 грн), однак, гроші до них так і не доходили. У списках, які є наказами за підписом керівництва закладу, близько 400 прізвищ. Загальна сума премій сягала близько 100 тис. грн.

Оприлюднити секретні списки зважилася одна з викладачок ПТУ Лариса Яценко. Вона не викладає біологію і географію вже понад місяць. Пішла на лікарняний. Сьогодні вийшла на протест, бо почула про своє звільнення. Певна - через те, що відмовилася брати участь у грабунку студентів.

"Така схема у цьому училищі працює постійно. Премію забирає класний керівник або майстер і віддає своєму керівнику", - розповіла Яценко.

У столиці осоромилось одне з найбільших профтехучилищ

У столиці осоромилось одне з найбільших профтехучилищ

Викладачка разом з однодумцями вийшла пікетувати не училище, а установу, що завідує всіма ПТУ столиці. Профспілка, що підтримує викладачку, вже неодноразово скаржилася керівнику управління на фінансові зловживання і намагання звільнити викладачку.

Однак сам керівник управління, за збігом обставин, на час пікету був відсутній. А намагання поговорити з Миколою Кучинським і дізнатися, чому не реагує на скарги - лишилося без відповіді.

Директор профучилища Георгій Алексенко у свою чергу почав сварити викладачку Ларису Яценко, яка постійно принижує та ображає студентів, а також додав, що її ніхто не звільняв, бо поки вона на лікарняному, то не мають права. Мовляв, через скандал вона просто хоче уникнути відповідальності за поводження зі студентами.

На звинувачення в махінаціях Алексенко відповідає стисло: "Ведеться слідчими органами робота. От коли вони виявлять, визначать ті чи інші порушення - ось тоді про це говоритимемо".

Зазначимо, що студенти підтвердили: приниження з боку викладачки були. Однак, про премії, у 1,5 рази більші за їхні стипендії, вони почули вперше.

Тим часом у міліції з приводу оприлюднених списків відкрили кримінальне провадження за статтею "Розтрата і привласнення майна".

Нагадаємо, що на Луганщині викрили школу-примару. Керівництво та викладачів обвинувачують у нанесенні мільйонних збитків державі.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація