Для Києва треба 77 млн грн, щоб урятувати зелені зони хоча б на картах

Для Києва треба 77 млн грн, щоб урятувати зелені зони хоча б на картах

Щоб виправити помилку і зашити зелені зони, треба витратити 77 млн грн

У столиці парки та сквери віртуально віддали під забудову.

У Києві запустили електронний містобудівний кадастр - це детальна карта, де вказані не лише вулиці та будинки, а й кожне дерево. Зелених зон на мапі є значно менше, ніж насправді, але розробники запевняють, що - це просто помилка. На розробку кадастру витратили понад три млн грн. На виправлення помилок треба 77 млн. грн, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наприклад, Сирецький гай люди захищають уже понад півроку. Тут на другий день Різдва невідомі обгородили парканом тутешні дерева. Тоді, їх зрубати люди не дали, щоб вони росли й надалі правди шукають по судах. Шматок гаю, за який судяться люди, у новому містобудівному кадастрі вже не зелений. І таких прикладів депутат Київради Денис Москаль нарахував не один десяток.

Керівник служби містобудівного кадастру Андрій Вавриш, який відповідає за кадастр, стверджує, що ця документація — лише дослідна. На великому екрані, що почепили над акваріумом, демонструє електронну карту. Її називає унікальною, бо тут є кожна вулиця, будинок, пам'ятник, ледь не кожне дерево. А ще інформація, де що будується і коли все закінчиться. Тепер, хвалиться, Київ - як на долоні в кожного киянина. Над кадастром трудилися півроку, витратили чимало зусиль і грошей.

Він визнає, що на карті є чимало помилок, але їх повиправляють. Дерева домалюють до кінця тижня. Правильно вулиці розставлять до кінця літа, а будинки - до кінця року. Щоб все було бездоганно, треба три роки і 77 млн грн.

Сусіди Сирецького гаю мало вірять у те, що їхні дерева зазеленіють і на карті, тому знову готуються оборонятися.

Нагадаємо, що у 2013 планувалося викласти земельний кадастр в Інтернет

Кореспондент ТСН інна Боднар.

У столиці парки та сквери віддали під забудову

У столиці парки та сквери віддали під забудову

Повʼязані теми:

Наступна публікація