У Києві створюються умови для розвитку легального бізнесу - експерт Пресреліз

Дата публікації
Перегляди
941
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві створюються умови для розвитку легального бізнесу - експерт

На кожен легальний кіоск припадає 2-3 нелегальних / Фото: УНІАН

боротьба столичної влади з незаконними МАФами лежить в контексті політики президента щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

Ліквідація в Києві незаконних кіосків сприятливо позначиться на бізнесі законослухняних підприємців.

Легальний малий і середній бізнес втратить конкурентів, які не платять податків і зборів, а, отже, мають конкурентну перевагу перед чесними бізнесменами, вважає керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.

"Ще одним результатом ліквідації незаконних кіосків – крім порядку у сфері благоустрою – має стати динамічний розвиток легального малого та середнього бізнесу у столиці. Сьогодні, за офіційною інформацією міської влади, на кожен легальний кіоск припадає 2-3 нелегальних. Що це означає? Що кожен чесний підприємець має 2-3 конкурента, які не платять податків і зборів, тим самим маючи серйозну перевагу. Ліквідація "тіньовиків" дозволить підприємцям, які працюють в даній сфері легально, збільшити товарообіг, отримувати більший прибуток і мати кошти на розвиток свого легального бізнесу", – пояснив експерт.

На думку Євгена Черненко, боротьба столичної влади з незаконними МАФами лежить в контексті політики Президента України Віктора Януковича щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

"Якщо ви звернете увагу, то не тільки в Києві влада зосередилися на боротьбі з нелегальним бізнесом. Нещодавно пройшла інформація про масовані рейди проти нелегалів у Донецькій області, що наводять порядки в сфері торгівлі в Харкові. По суті, ми спостерігаємо черговий етап реалізації політики держави щодо підтримки підприємництва. Після затвердження податкового кодексу, який знизив податковий тиск на бізнес, і реалізації планів щодо спрощення дозвільних процедур влада вживає заходів з виведення бізнесу з тіні", – зазначив Євген Черненко.

Нагадаємо, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов розпорядився демонтувати у Києві незаконні кіоски. За оперативними даними, на сьогоднішній день в столиці функціонує близько 15-20 тисяч малих архітектурних форм. При цьому легально працюють лише близько 5 тисяч кіосків. На Колегії КМДА, що відбулася минулого тижня, Олександр Попов різко розкритикував роботу підлеглих з ліквідації МАФів. Низці високопосадовців оголошено догани.

Програма Президента України Віктора Януковича "Україна для людей" та програма економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" передбачають систему заходів щодо підтримки малого та середнього бізнесу. Зокрема, глава держави акцентує на пріоритетності стимулювання підприємств малого і середнього бізнесу шляхом надання доступу до кредитних ресурсів, зменшення податкового навантаження, у тому числі значне зниження податкових платежів для підприємств, які створюють нові робочі місця.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
941
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація