У Києві сподіваються, що Азаров виділить гроші на порятунок Дніпровських схилів

У Києві сподіваються, що Азаров виділить гроші на порятунок Дніпровських схилів

Схили Дніпра сповзають у воду / Фото: nataliya.kiev.ua

Схили Дніпра на ділянці від Європейської площі до площі Слави "сповзають у воду".

У столичної влади є програма протизсувних заходів, зокрема в районі Маріїнського палацу, проте коштів на її реалізацію у міста немає.

Про це пише в п'ятницю у статті "Порятунок Дніпровських схилів у руках Кабміну?" газета "Сегодня".

"Про те, що схили Дніпра на ділянці від Європейської площі до площі Слави "сповзають у Дніпро", говорилося давно. Але якщо раніше це йшлося швидше "для красного слівця" і було явним перебільшенням, то сьогодні, на жаль, стало жахливою реальністю", - зазначає автор.

Дерева, які багато років стримували зсувні процеси на схилах, вже не в силах зупинити насичену вологою землю. Багато з них з вивернутим корінням ростуть майже горизонтально, ризикуючи в будь-який момент впасти в Дніпро або на автомобілі, що проїжджали по Парковій дорозі. Геологи, екологи, інші фахівці, які знають ситуацію на схилах, в один голос кажуть, що в останні роки швидкість руйнування дніпровських схилів помітно збільшилася. І пов'язують це з будівництвом скандального будинку-монстра на вул. Грушевського, 9а.

У середу, 5 червня, в мерії відбулося засідання міського штабу з надзвичайних ситуацій. І хоча основною темою була підготовка міста до "великої води", яка йде до нас у вигляді циклону із Західної Європи, керівники різних служб згортали розмову до ситуації на схилах.

"У цьому році у нас виникло більше аварійних об'єктів, зсувів. Ми заклали кошти на протизсувні заходи, але в бюджеті цих грошей немає", - цитує видання керівника Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитра Новицького.

Газета нагадує, що в квітні, коли в місті почалися масові зсуви, КМДА вже направляла звернення до Кабміну з проханням передбачити фінансування за цією статтею. Адже мова йшла про безпеку киян. Але навіть випадок із засипаними землею гаражами в районі гори Кудрявець не переконала уряд у необхідності змінити бюджетні показники для Києва. Тепер під загрозою опинилася офіційна резиденція президента України - Маріїнський палац, зазначає видання.

Повʼязані теми:

Наступна публікація