У Києві соняхами прощалися із "сонячним" письменником Всеволодом Нестайком

У Києві соняхами прощалися із "сонячним" письменником Всеволодом Нестайком

84-річний письменник не жадав слави

"Тореадори із Васюківки" у перевиданні за кількістю продажів у незалежній Україні обігнали всі частини "Гаррі Поттера".

У Києві прощалися з Всеволодом Нестайком. Його герої Ява та Павлуша, Колько Колючка, Кося Вухань, Грицько Половинка та багато інших ростуть разом з українськими дітьми. Нестайка порівнювали з Андерсеном, він вчив дітей добра, а його незвичайні та надзвичайні історії завжди закінчувалися гарно, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди, які прийшли до Будинку письменника попрощатися із "сонячним" автором, несли у руках соняшники. Автор дитячих книжок, серед яких і про "сонячних зайчиків", - помер на 85 році життя. 

Про героїв Нестайка Яву та Павлушу, мешканців селища Васюківка в 1968 році зняли кіно. За радянських часів його герої говорили колоритною українською мовою. "Тореадори" стали бестселером спочатку в СРСР, а потім у перевиданні за кількістю продажів у незалежній Україні ця книга обігнала всі частини "Гаррі Поттера".

Його книжками заставлена не одна полиця магазинів. Світова класика продається з позначкою "Всеволод Нестайко рекомендує прочитати". Письменника називали українським Андерсеном, але його книжки купували навіть краще за датського письменника. Герої книжок Нестайка, про яких він розповів ще в радянські часи, були не безликими піонерами чи жовтенятами, - вони були школярами, шибайголовами. Його книжки завжди мали щасливий фінал.

Видавництва не соромилися писати - це книга патріарха української літератури або книга найпопулярнішого письменника України. Але все-таки найбільший комплімент Всеволоду Нестайко зробили діти, бо всі ілюстрації в останній із його книг зробили маленькі читачі. 84-річний письменник не жадав слави: його бачили на зворотах книжок і в нечастих інтервʼю.

<Всеволод Зиновійович писав для дітей, а цього літа діти писали листи його онуку Миколі. Він пішов добровольцем в АТО. Вчора Микола поховав свого комбата, а у вівторок солдат поховав діда. Скоро знову повертатися на війну, бо двоє хлопчиків-правнуків Нестайка дали своєму батьку завдання поквитатися з ворогами.

Нагадаємо, що раніше у США помер відомий письменник Том Кленсі.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна.

У Києві прощалися з Всеволодом Нестайком

У Києві прощалися з Всеволодом Нестайком

Повʼязані теми:

Наступна публікація