У Києві скасували гей-парад, а його організаторам погрожували

У Києві скасували гей-парад, а його організаторам погрожували

Гей-парад скасували

Мирну акцію скасували через відсутність достатньої охорони.

У Києві скасували третій марш рівності ЛГБТ-спільноти.

Як повідомляє ТСН, за день до запланованого маршу мер столиці Віталій Кличко назвав захід "розвагою", заявив про його недоречність і попросив скасувати. Водночас організатори  почали отримувати погрози від ультрас. Мирну акцію організатори  скасували через відсутність достатньої охорони, яку мали б забезпечити правоохоронці.

Місце проведення маршу з міркувань безпеки та досвіду попереднього року тримали у таємниці.  Аби долучитись до маршу,  учасники здійснювали онлайн реєстрацію, місце зібрання  організатори повідомляли через смс-повідомлення.

На марш рівності попередньо зареєструвалось до семисот учасників. Серед них - делегація зі Сходу  України та Німеччини. Окрім представників ЛГБТ-спільноти, чимало правозахисників.

Основне гасло для цьогорічного маршу - "Україна - єдина, і ми – її частина". Завтра учасники планували йти ходою з плакатами із правозахисними гаслами.

"Дуже прикро, що мер не розуміє, що мова йде не про розважальний захід,а про права людини. Про марш рівності. Невід'ємного права на мирне зібрання", - вважає керівник Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

Як вже раніше повідомлялося, у Києві вирішили організувати гей-парад, але місце проведення засекретили.

Кореспондент ТСН Ксенія Марченко

У Києві скасували третій марш рівності ЛГБТ-спільноти

У Києві скасували третій марш рівності ЛГБТ-спільноти

Повʼязані теми:

Наступна публікація