У Києві "швидка" оговтується від наслідків стихії

У Києві "швидка" оговтується від наслідків стихії

"Швидка" повертається до нормальному режиму роботи

Робота медиків у столиці вихідними була практично паралізована

На станції "швидкої" не приховують, що комусь під час снігового колапсу у наданні допомоги відмовляли, а когось рятували по телефону. Ну а ті, хто на виклик усе ж виїжджав, або застрягали в заторах, або прибували лише за кілька годин. За останні два дні на київську лінію "103" надійшло понад 10 тисяч звернень, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Головну станцію швидкої допомоги столиці досі відкопують. Водії "швидкої" перебувають на роботі третій день. Їм доводиться ночувати в гаражах і де прийдеться. Зізнаються, що коли машини опинялися в сніговому полоні, то лікарі йшли пішки кілька кілометрів до хворих.

Читайте: Медична реформа на 400 млн перетворює швидку допомогу на звичайну машину

Попри це, саме роботу "швидкої" дехто вже порівняв із роботою комунальників через кількість скарг та критики. Мовляв, приїжджали через дві, а то й через шість годин після виклику, або ж узагалі відмовляли у приїзді.

Лікарі кажуть, що при всьому бажанні приїхати вчасно не могли, бо медики стали заручниками стихії. Тому на виклики було вирішено виїжджати лише до тих, де без лікарів хворому не обійтись. Симптоми на кшталт температури чи підвищеного тиску вилікувати було можна, зателефонувавши в так звану лінію "Здоров‘я-1583".

Читайте також: Медики благають зупинити реформу "швидкої допомоги"

У ці дні помирали люди похилого віку, хронічні хворі, онкохворі, проте смертей киян до 39 років не було. Головлікар запевняє, що негода минула і "швидка" знову стала швидкою.

ТСН вирішила перевірити і рушила на виклик разом із лікарями. Проте на першому повороті дорогу перегородив не сніг, а легковик. Далі їхати було спокійніше, час до часу карету хтось обганяв або ж традиційно не давав проїхати. Але до хворого лікарі цього разу дісталися вчасно за 10 хв. Хворому пощастило, бо той живе в центрі столиці. Дороги тут справді розчищені. Туди, куди трактор ще не дістався, а це здебільшого віддалені райони, чекати доведеться мінімум годину.

З огляду на це, всі карети столичних швидких нашпиговані не тільки медичним приладдям та ліками, а й лопатами.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Оговтується від наслідків стихії і швидка допомога

Оговтується від наслідків стихії і швидка допомога

Повʼязані теми:

Наступна публікація