У Києві сесія студенту-медику обходиться у 6 тисяч грн хабарів

У Києві сесія студенту-медику обходиться у 6 тисяч грн хабарів

Викладач за сесію може заробити 120 тисяч грн

Під час сесії студенти готують гаманці.

У Києві студенти Національного медичного університету імені Богомольця визнають, що у їхньому виші процвітає хабарництво. Цьому сприяють не лише студенти, що пасуть задніх, а й самі викладачі. Вони вимагають грошей за складений іспит. У кожного свої розцінки: від п'ятисот гривень до тисячі, а то й більше. Деяким заочникам ця сесія обійшлася щонайменше в 6 тисяч гривень. Проте, керівництво вищої школи цієї проблеми не бачить, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Студенти бояться говорити на камеру. Але мовчати більше не можуть, бо за іспити студентам доводиться платити. Кажуть, що були випадки, коли просто на дошці малювали ціну і виходили, і на цьому екзамен закінчувався.

Такі справи проходять через руки старости. Одному це вже остогидло. Каже, що така система популярна на кафедрах біохімії, фармакології, акушерства та гінекології, оперативної хірургії та інших. Неформальний прейскурант цін - уже не секрет. В середньому "трійка" на модульному контролі обійдеться в 600 грн, "четвірка" — в 700 грн, а "п'ятірка" — у 800 грн. На деяких кафедрах просто мінімальне складання "трійок" може коштувати 800-900 грн, а ще доведеться заплатити за допуск.

Студенти згадують випадки, коли довелося платити дві з половиною тисячі грн за іспит з фармакології. А от на акушерство та гінекологію складались усією групою.

ТСН підрахувала скільки за сесію може підзаробити один викладач. Лише із одного курсу набігає 120 тисяч грн.

Заочники-фармацевти кажуть, що за роки навчання на хабарі виклали майже 400 тисяч гривень. Вартість однієї сесії разом із контрольними "потягне" у шість із половиною тисяч гривень.

Цього року Національний медичний університет імені Богомольця посів п'яте місце в топ-200 серед вишів країни. ТСН намагалася зв'язатись із керівництвом вишу. Спочатку обіцяли зустрітися, проте єдине чого дочекалися журналісти — це SMS-відповіді від проректора з науково-педагогічної роботи. Мовляв, ця інформація не відповідає дійсності.

В одному із центрі дослідження освіти кажуть, що корупція у вишах - це повсякденне явище. Наприклад, третина студентів безпосередньо давали хабарі за екзамени та заліки, 20 % - за захист дипломної чи курсової роботи. Хабарі — це вже рутинна практика.

Нагадаємо, що корупція у вишах не зникає, бо дуже вигідна самим студентам. Кожен п'ятий студент вважає нормою давати хабарі за оцінки, на які роботодавці навіть не дивляться

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Артем Багров, Андрій Романок.

Студенти університету Богомольця поскаржилися на хабарництво

Студенти університету Богомольця поскаржилися на хабарництво

Повʼязані теми:

Наступна публікація