У Києві розгорнулася війна за службові квартири в новобудовах

У Києві розгорнулася війна за службові квартири в новобудовах

Мешканців службових квартир легко викидають на вулицю.

Сантехніку з 12-річним стажем пообіцяли житло, а отримав чоловік судову тяганину.

У Києві у розпалі судова війна за службові квартири в новобудовах. Сім'я сантехніка судиться за житло, куди їх вселили як у службове. А нові господарі дому - ОСББ - виселили разом із дітьми та всіма речами. Недосконалі закони ще з радянських часів дозволяють претендувати на ці квартири одразу багатьом охочим, і часто вступають у суперечку із сучасними. Про подробиці інциденту з житлом йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В сім'ї сантехніка розповіли, що коли нікого не було вдома, їхні речі викинули на вулицю і змінили замок.

"Прийшли великі мужики і викинули. Вони сказали - ми від виконавчої служби йдемо в 142-у", - говорить заступник голови ОСББ "Вишняківська,9" Людмила Яцик.

Родина київського сантехніка Мазура своє майно збирає в коридорі і живе розкидано по всьому Києву.

"Огризок дивана. Десь там розламана шафа. Відкриваю мішок... мало того, що там дитячі речі, так там і взуття і якісь каструлі. Тобто, отак, усе, що бачили, усе закидали і виставляли за двері", - розповідає Людмила Мазур.

Суперечка за службове житло в будинку на вулиці Вишняківська, 9 триває роками, розповідає сантехнік будівельної компанії. Чоловік 12 років пропрацював у "Київмісьбуді", за це йому обіцяли власну оселю і вселили в так звану службову квартиру. Натомість він дістав судову війну.

"Коли роботодавець каже тобі те, що відпрацюєш 10 років на підприємстві, а потім буде вирішене питання з документами, то, звичайно, віриш своєму роботодавцю", - розповідає Сергій Мазур.

Ордер на житла на руки сантехніку не дали, усі домовленості були лише на словах. Коли в новобудові створили ОСББ, нові господарі легко викинули мешканців службових квартир на вулицю.

"Співвласниками будинку є самі люди, вони інвестори, вони побудували цей будинок за власні кошти і вони ніяких згод не видавали. У нас є рішення аж Верховного суду України, в якому написано чорним по білому, що ці квартири є спільною неподільною власністю усіх співвласників будинку", - повідомила адвокат ОСББ "Вишняківська,9" Тетяна Монтян.

"Київміськбуд" як забудовник і роботодавець вчасно не став на захист свого працівника. І лише цьогоріч вирішив, що помилково відмовився від претензій на службове помешкання.

"Квартира № 142 у будинку № 9 помилково була передана на баланс ОСББ", - йдеться в листі "Київмькбуду".

Хто ж таки господар у службовій квартирі зараз заново намагаються встановити в суді. До справи залучили і громаду Києва.

"Службове житло – це власність територіальної громади Києва. За ким закріпляється житло – це вирішує територіальна громада Києва", - пояснює юрист Михайло Грибков.

"Ця справа має всі шанси стати прецедентною, бо всім людям цікаво буде дізнатись, а кому належать і кошти і готові квартири під службове житло", - додає Монтян.

Суперечка навколо службових квартир може статись у будь якому місці України. Адже статус службових осель ніде чітко не прописаний. Порядок видачі їх регламентує ще радянський закон, а для ОСББ уже нове законодавство, де про службові оселі ні слова.

Журналісти ТСН Світлана Березівська, Євгенія Коваленко, Ігор Сірий.

У Києві розгорнулася війна за службові квартири

У Києві розгорнулася війна за службові квартири

Повʼязані теми:

Наступна публікація