У Києві розгорівся скандал через скасований фестиваль Kiev Sunday Breakfast

У Києві розгорівся скандал через скасований фестиваль Kiev Sunday Breakfast

Клімов запевняє, що з нього вимагали "відкат" для конкретної людини / Фото: ТСН.ua

Організатори запевняють, що з них вимагали кошти

Запланований на 6 вересня Kiev Sunday Breakfast у столичному парку Шевченка скасували, за словами організаторів, через їхню відмову "платити відкат" організації ГО "Київ.Стратегія 2025", яка нібито повинна займатися розвитком парку.

"Фестиваль не пройшов, тому що по факту нам було запропоновано надати відкат конкретній людині, яка відповідає за проведення масових заходів у цьому парку. Ми відмовились. Після цього нам сказали, що ваш захід не є культурним і він не цікавий місту. І проводитися не може", - розповідає ТСН організатор фестивалю Сергій Клімов.

Чоловік називає імена тих, хто вимагав гроші: "Спочатку комунікація була через чиновників КМДА, через КП "Київські парки", які озвучували нам кількість коштів, які мали бути. А в п'ятницю, 28 серпня, ми зустрілися з головою ГО – на задньому дворі його ресторану і по суті почули озвучену суму".

Клімов запевняє, що спочатку вимагали 50% від кожного учасника, потім назвали суму у 20 тис, врешті просили 16 тисяч. Чоловік каже, що готовий був заплатити, аби кошти пішли на розвиток парку, віддавати гроші в конверті відмовився.

В свою чергу голова громадської організації "Київ. Стратегія 2025" Федір Баландін в коментарі ТСН заперечує заяву організаторів фестивалю. 

Баландін бачить у такому фестивалі звичайну торгівлю / Фото: ТСН.ua

"Це брехня, звичайно. Це наклеп. Я думаю, що ми звернемось до юристів з тим, щоб в правовій плоскості зробити приклад, як може громадська організація за своє чесне ім'я боротися. А говорити можна все, що завгодно. За нас говорять наші справи", - коментує Баландін.

Чоловік каже – це не фестиваль, а чиста комерція: "Те, що відбувається зараз в міських парках – це я б сказав це безкарне свято торгашів. І це не є тільки проблемою парка Шевченка. Це проблема деяких центральних міських парків. Те, що спритні ділки використовують, як майданчики для проведення якихось торгівельних заходів. Ці торгівельні заходи зазвичай прикриваються позитивними начебто ідеями. Якимось йогами. Якимись спортивними іграми. Але це все є профанацією. Це все є маячнею і неправдою. Основна мета таких заходів – це комерція".

"Ці люди прийшли до нас і розказували, що в них дуже соціально направлений проект, а виявилась, що це банальна торгівля продуктами харчування. Ми від цього відмовились. Ми подивились і більше з ними не співпрацюємо. У липні вони проводили свій захід без всіляких міських дозволів".

В КМДА також запевнили, що організатори фестивалю, який проходив уже двічі, розміщували торгові намети під час проведення другого фестивалю 5 липня в парку Шевченка, не маючи на це дозволу.

В свою чергу Сергій Клімов стверджеує, що основна ідея їхнього фестивалю – це розвинути культуру правильного способу життя через правильний сніданок. Тож зараз готують заяви до міліції та звернення до мера, а голова Громадської організації готує зустрічну заяву за наклеп.

Повʼязані теми:

Наступна публікація