У Києві "прозорі" онлайн-черги у дитсадочки дивним чином рухаються назад

У Києві "прозорі" онлайн-черги у дитсадочки дивним чином рухаються назад

Черги у дитсадки дивним чином рухаються назад / Фото: olex-kurinniy.livejournal.com

Матусі з дітьми, які стали у чергу заздалегідь, опиняються на останніх місцях в списку. 

У Києві "прозорі" онлайн-черги у дитсадочки дивним чином рухаються назад. Про це розповідають обурені матусі.

За рік стояння в онлайн-черзі діти переміщаються на 10-20 місць назад, йдеться у сюжеті "ТСН. 19.30".

"Черга рухається назад, ми були 80-ті стали 41-ми навесні, а зараз 98-мі. Тобто за рік набагато далі стали", - розповіла мама дошкільняти Марка Вікторія Сєкач.

Черга, яка рухається назад - винахід київський. Таких випадків у столиці десятки, проте чиновники мають на це безліч пояснень. Наприклад, кажуть, що дитина "перейшла у іншу вікову групу".

Крім того, є пільговики, які можуть стати перед вами у черзі, а ще діти, які зазнали так званих збоїв системи - їх теж пускають поза чергою, а ще діти, які раптом обрали інший садок, хоча до цього стояли в черзі до сусіднього. Усіх цих рокіровок батьки не бачать та не розуміють, тож - головний козир онлайн-черги - прозорість - нині звучить як насмішка.

У Києві назріває скандал навколо інтернет-черги у дошкільні заклади

У Києві назріває скандал навколо інтернет-черги у дошкільні заклади

Рік тому освітні чиновники онлайн-чергу в садки презентували як таку, що покладе край корупції. Натомість нині мами дошкільнят усе частіше ставлять під сумнів ефективність такої системи.

В управлінні освіти Києва акцентують - у Києві місць у дитячих садках катастрофічно не вистачає. Однак визнають – онлайн-черга потребує модернізації, але на це немає коштів. Відтак збирають скарги батьків, серед яких найчисленніша - на те, що онлайн черга не враховує як перевагу проживання дитини поруч із дитячим садком. Нині головний козир у прийомі до дитсадку столиці - це хто раніше зареєстрований у черзі.


Інтернет-черга у садки після впровадження її у Києві має бути поширена на всю Україну. У всьому світі вона допомагає жителям із дітками планувати дошкільну освіту, а в Україні поки що проходить тест на прозорість. Освітяни сподіваються, що нові київські депутати знайдуть кошти та час, щоб удосконалити потрібну місту ініціативу.

Як повідомлялося раніше, в Києві малечі в дитсадках влаштували "голодне дитинство"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація