У Києві пролунав Перший дзвоник для онкохворих школярів

У Києві пролунав Перший дзвоник для онкохворих школярів

Хворі діти отримали шанс для навчанння

Право на освіту з'явилося і в недужих дітей.

Перший дзвоник для онкохворих учнів — це рідкість в Україні. Навчання для дітей, яким доводиться роками жити у лікарняних палатах, - це майже екзотична справа. Так, у найбільшій дитячій лікарні України "Охматдиті" лише десята частина важко хворих учнів не пропускають заняття через хворобу, для інших навчання недоступне, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сотні дітей нині пропускають шкільне навчання через важкі, а іноді і смертельно небезпечні недуги. В Україні досі немає налагодженої системи освіти у лікарняних палатах.

В київській дитячій лікарні "Охматдит" лікуються від різних недуг майже 620 дітей. Дехто перебуває тут роками. Індивідуальна форма навчання, що доступна для таких лікарняних учнів, підходить лише маленькій частині пацієнтів. Тож навчаються десятки, тоді як потребують такої освіти — сотні. Часто виникають проблеми із документами, є й ситуації, коли після курсу хіміотерапії не можна контактувати із іншими людьми, бо організм ослаблений.

В Інституті раку 1 вересня зробили спільним і урочистим для усіх недужих учнів, проте надалі діти навчатимуться індивідуально. Ті батьки, які наважились обтяжити дитину уроками, радіють. Хлопчик, який уже два роки бореться з раком, у понеділок для усіх інших калатав шкільним дзвоником.

Психологи наполягають, що школи при дитячих лікарнях необхідно відроджувати в усій Україні. В "Охматдиті" виношують ідею он-лайн навчання. Кожен школяр зможе, лежачи у себе в палаті, отримувати необхідні йому знання.

Це коштовне нововведення ще проходить дозвільні процедури. Поки систему відпрацюють, хворим дітям доводиться опановувати букви самотужки.

Нагадаємо, що в Україні дітям із особливими потребами бракує корекційних педагогів

Кореспондент ТСН Світлана Березівська.

У Охматдиті провели свято Першого дзвоника для онкохворих дітей

У Охматдиті провели свято Першого дзвоника для онкохворих дітей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація