Під Києвом правоохоронці і лісники ловлять ялинкових нелегалів

Під Києвом правоохоронці і лісники ловлять ялинкових нелегалів

В українських містах - ялинковий бум

Базари із новорічними деревцями заполонили всі міста України.

На під'їздах до Києва даішники у парі із лісниками перевіряють машини. Під приціл потрапляють всі авто, які їдуть до столиці із причепами. Водії до перевірок вже звикли, - йдеться у сюжеті ТСН.

Браконьєрські ялинки переважно знаходять на Одеській та Житомирській трасах. На менш потужних магістралях - ялинкових порушників теж менше.

Хвойні дерева в України нині мусять продавати із спеціальними чіпами. Таким чином лісники хочуть захистити хвойні насадження від незаконної вирубки лісу. Придбати законні ялинки приватним підприємцям можна у лісгоспах, там на кожному деревці — чіп.

Лісники зізнаються, що зараз по чіпові можна визначити, де ця ялинка була зрубана і якому базарнику її продали. Охоронці лісу запевняють, що ефективність від маркування хвойних є. Мовляв, продавати ялинок почали більше, ніж до того.

Приміром, сосна заввишки до метра коштує у лісників 25 гривень, проте ринкова економіка диктує свої правила - на базарах інші ціни: за метрову сосну хочуть від ста гривень, відповідно, із висотою зростає і ціна, за кримську сосну правлять мінімум 200 гривень. Кому задорого, то можна зекономити і за 40 гривень купити саморобні "ялинки" із гілок. Хто хоче іще дешевше — тому пряма дорога на несанкціонований базар.

Ціни для покупців тут вигідніше, але продавцям більше мороки. Щойно з‘являється міліцейських патруль, сосни "ховають", кидаючи їх із схилу. Коли правоохоронців немає, хвойні зручно розміщуються у два ряди. Продавці запевняють, що їхні ялинки легальні, у якості доказу із кишень та сумок дістають чіпи. Проте продають вони новорічні деревця там, де ними торгувати не можна. Цікаво, що нелегальні ялинки конфісковуються, далі їх доставляють у суд у якості підтвердження порушення.

Не зважаючи на браконьєрів, ялинка залишається незмінним атрибутом новорічних свят. Вже 31 грудня вдень їх віддаватимуть за копійки, а надвечір - і задурно.

Ялинкові базари заполонили всі українські міста

Ялинкові базари заполонили всі українські міста

Повʼязані теми:

Наступна публікація