У Києві поставили пам'ятник шведським вболівальникам

У Києві поставили пам'ятник шведським вболівальникам

Монумент поставили на честь футбольних фанатів зі Швеції / Фото: lenta-ua.net

Монумент встановили на місці фан-кемпінгу на Трухановому острові.

У Києві на Трухановому острові біля Пішохідного мосту, де під час Євро 2012 перебував фан-кемпінг, поставили скульптуру на честь шведських футбольних уболівальників, які гостювали у столиці. Про це повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації.

"Для Києва це був особливий період - саме столична фан-зона зібрала рекордну кількість відвідувачів, а наметове містечко на Трухановому острові було зареєстроване у Книзі рекордів Гіннеса, як найбільший в світі кемпінг шведських футбольних уболівальників. У місті панувала неперевершена атмосфера спортивного свята, активними учасниками якого були прихильники футболу Королівства Швеція", - розповів на відкритті монумента голова КМДА Олександр Попов.

За даними прес-служби, раніше Департамент містобудування та архітектури провів відкритий конкурс на монумент, і серед 18 проектів-фіналістів журі вибрало проект молодих київських авторів Федора Баландіна і Костянтина Скритуцького у вигляді стилізованих цифр "1" і "2" на постаменті у вигляді футбольного м'яча.

За авторським задумом, "12" символізує як рік проведення чемпіонату, так і вболівальників, яких часто називають "дванадцятим гравцем".

Нагадаємо, вчора, 8 червня, на Трухановому острові пройшов перший день рок-фестивалю "Рок-н-Січ". За задумом організаторів, фестиваль має поєднати українську та шведську культури.

Повʼязані теми:

Наступна публікація