У Києві посадовці проектного інституту нелегально здавали держмайно в оренду

У Києві посадовці проектного інституту нелегально здавали держмайно в оренду

Фото: Прес-служба СБУ

За попередніми даними, через оборудку держбюджет недорахувався декількох мільйонів гривень.

У Києві викрили багатомільйонну оборудку із незаконною передачею підприємцям у користування держмайна одного з проектних інститутів.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"Різні керівники державного проектного інституту, починаючи з 2011 року, у порушення вимог законодавства України, фактично передали в оренду декільком приватним підприємцям 1,5 тисячі квадратних метрів нерухомості та 2 тисячі прилеглої території у Солом'янському районі столиці", - йдеться у повідомленні.

Як з'ясувалося, посадовці уклали договори з бізнесменами в обхід Фонду держмайна у Києві, співробітники якого мали здійснити оцінку об'єктів, які передаються в оренду, та визначити їхню вартість.

Фото: Прес-служба СБУ

До того ж після укладання угод ділки не перерахували 70% орендної плати до державного бюджету, як належить згідно з законом, а спрямували увесь дохід на рахунки інституту.

Співробітники спецслужби встановили, що у багатьох випадках вартість орендної плати була також суттєво занижена.

За попередніми оцінками, у результаті махінацій держбюджет недоотримав декілька мільйонів гривень від автостоянки, магазинів, офісів та складських приміщень, які роками орендували територію.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею про службову недбалість, після встановлення повного розміру збитків, завданих державі, керівників інституту буде притягнуто до відповідальності, триває досудове слідство.

Нагадаємо, раніше на Кіровоградщині поліцейські шантажували фотографа, вимагаючи багатотисячний хабар. "Перевертні у погонах" погрожували фотографу кримінальною справою за нібито розбещення неповнолітніх.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація