У Києві планують збільшити кількість соціальних аптек Пресреліз

У Києві планують збільшити кількість соціальних аптек

У Києві збільшать кількість аптек

У планах міської влади - збільшити кількість соціальних аптек, де абсолютно всі власники "Картки киянина" зможуть придбати будь-які ліки.

У планах міської влади - збільшити кількість соціальних аптек, де абсолютно всі власники "Картки киянина" зможуть придбати ліки зі знижкою від 10% до 40%. Повною мірою забезпечуються сьогодні пільговики і безкоштовними ліками. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорєв.

"Незважаючи на те, що цьогоріч у нас дуже складний бюджет, забезпечення киян пільговими категорями медичних препаратів за зниженими цінами або на безоплатній основі здійснюється в повному обсязі. Крім того, ми намагаємося не відмовляти малозабезпеченим, які звертаються за матеріальною допомогою на лікування", - повідомив Віталій Мохорєв.

За словами директора Департаменту, у міській Контактний центр періодично надходять скарги про відсутність у тій чи іншій аптеці або лікувальному закладі ліків для пільговиків. Однак перевірки показують, що причини перебоїв пов'язані з питаннями реєстрації або імпорту лікарських препаратів.

Під час "Діалогу з країною", який проводив Президент України, кілька питань зачіпали тему забезпечення пільговиків медпрепаратами. Виконуючи доручення Президента, ми вивчали ситуацію в кожному конкретному випадку. Крім того, інспектували аптеки та лікувальні заклади. Наприклад, одна з заявниць, пацієнтка психо-неврологічного диспансеру, поскаржилася Президенту на відсутність в лікувальному закладі протиепілептичних препаратів. Ми з'ясували, що на початку року дійсно був дефіцит цих ліків. Він виник через те, що фармацевтичні фірми відмовилися здійснювати поставки даних препаратів. Навесні ситуація нормалізувалася", - розповів Віталій Мохорєв.

Інша заявниця у зверненні до Президента поскаржилася на те, що її не забезпечують необхідним препаратом для розрідження крові, який вона має право отримувати безкоштовно. За словами директора Департаменту охорони здоров'я, скарга не підтвердилася. Заявницю стурбувало, що препарат їй виписали на півтора місяця. Після закінчення цього строку їй видали наступний рецепт, так що вона отримувала препарат у плановому режимі.

Віталій Мохорєв підкреслив, що питання, порушені людьми в рамках проекту "Діалог з країною", в тому числі питання медичного забезпечення, актуальні для міської влади. Турбота про медичне забезпечення соціально незахищених категорій населення знаходиться під постійним контролем голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова. Міська влада постійно шукає шляхи вдосконалення соціального захисту. Зокрема, найближчим часом у доповнення до 10 соціальних аптек, де пільговики за "Карткою киянина" можуть купувати ліки зі знижками на 10-40%, буде відкрито ще десять. А в цілому до кінця року будуть працювати 30 таких аптек.

Повʼязані теми:

Наступна публікація