Лікарі пояснили, чому кияни хворіють на розлади психіки.
Двоє зі ста жителів Києва страждають на психічні розлади. За даними міського департаменту охорони здоров'я, у столиці проживає як мінімум 52 тис. осіб з порушеною психікою, що складає 2% від усіх киян, пише Взгляд.
Як повідомляється, лідирує за кількістю душевних розладів густонаселений Дніпровський район. Там на обліку у психіатрів знаходяться 7 162 пацієнта. Найменше таких хворих проживає на Печерську - 2 435 осіб.
За словами психотерапевтів, агресивних пацієнтів серед них небагато. Більшість хворих - це діти, які страждають аутизмом або гіперактивністю.
Крім того, пацієнтами психіатричних клінік нерідко стають підлітки 15-17 років, які поступають на лікування у передшизофренічному стані в результаті дії легких наркотиків.
"Навіть одноразовий прийом марихуани, ЛСД, грибів або екстезі може призвести до параної і галюцинацій. Також дуже небезпечні кофеїномісткі енергетики. Підлітки випивають по 5-7 пляшок, що викликає відчуття кайфу. Але така кількість енергетика руйнує ще несформовану серцево-судинну систему і пригнічує психіку дитини, викликаючи легку стадію шизофренії", - розповіла психотерапевт Дар'я Сапон.
А ось серед дорослих киян найбільш поширені панічні атаки, які виникають внаслідок сильного стресу. Каталізатором у цьому випадку може стати що завгодно - розлучення, звільнення або постійна напружена робота без відпочинку. На цьому тлі нерідко розвиваються фобії, тривога, безсоння.
Найчастіше до лікарів звертаються жінки, яких 70% від усіх пацієнтів. Чоловіки ж воліють самостійно справлятися з проблемами.
"Чоловіки рідко приходять за допомогою. Це ментальні особливості: замість того, щоб звернутися до фахівця, вони приймають заспокійливі і шукають порятунку в алкоголі", - каже психотерапевт.
Як повідомлялося раніше, у Києві психічно хворих планують випускати поміж люди.