У Києві підприємливі торгівці підробляють чіпи на ялинках

У Києві підприємливі торгівці підробляють чіпи на ялинках

Кияни охоче розкуповують нелегальні ялинки, бо вони дешеві

Зелена, пухнаста і з чіпом - так має виглядати цьогорічна українська ялинка.

Щоб убезпечити ліси від незаконної вирубки, усі дерева на продаж мали би продавати зі спеціальними штрих-кодами, проте на ялинкових базарах - чимало браконьєрів, - йдеться у сюжеті ТСН.

Продавати новорічні дерева у 2012 році слід із чіпом між першою та другою гілочками — головою ознакою законності, проте крім чіпу на ялинці на руках у продавця має бути цілий пакет документів до неї. Стос документів потрібні, щоб щоб відваджувати численних контролерів.

Шматочок пластику із штрих-кодом та номером підтверджує: деревце зрубали легально. Він має бути закріплений на видимій частині стовбура, зняти можна вдома.

Проте умільці навчилися підробляти навіть чіпи. Підроблений "тренд" сезону — звичайний шматочок заламінованого паперу. Браконьєрські ялинки можна купити при виході із метро. До слова, торгувати тут взагалі не можна, але покупці охоче купують ялинки саме тут, бо вони дуже дешеві. Проте про походження нелегальних хвойних продавці толком розповісти не можуть. Документів на новорічні деревця у них відсутні.

Тим часом продавці із легального ринку вирішують боротися з нечистими на руку конкурентами за допомогою міліції. Вони охоче здають точки із нелегальними хвойними правоохоронцям.

Проте ті, на такі виклики приїздять розбиратися не охоче, а кияни тим часом продовжують купувати ялинки невідомого походження. 

На базарах продають незаконно зрублені ялинки

На базарах продають незаконно зрублені ялинки

Повʼязані теми:

Наступна публікація