У Києві під Будинком профспілок може з'явитися величезний паркінг

У Києві під Будинком профспілок може з'явитися величезний паркінг

Також розділилися думки експертів щодо Будинку профспілок / Фото: УНН

Долю Будинку профспілок ще не вирішили.

Думки киян про долю Будинку профспілок, який згорів 19 лютого під час зіткнень між силовиками та активістами Майдану, розділилися.

"Його потрібно відновити і перетворити на музей - щоб люди завжди пам'ятали про події на Майдані", - впевнений житель центру Олексій Піонтковський.

"Хай зносять, будівля не несе ніякої історичної цінності, вона побудована в стилі "радянський ампір". Але важливо, щоб новий будинок вписався в архітектурний ансамбль Майдану", - вважає Анастасія Зоріна.

Також розділилися думки експертів щодо Будинку профспілок, пише Сегодня.

"Долю Будинку профспілок поки вирішують. Але я, наприклад, вважаю, що фасад будинку потрібно оновити в київському історичному стилі - наприклад, так, як виглядала будівля Міської думи, яка згоріла під час війни", - каже перший заступник голови КМДА Богдан Дубас.

Головний архітектор Києва Сергій Целовальник вважає, що зберегти будівлю буде складно.

"На Майдан з шести вулиць центру стікаються дощові і підземні води. У 2000 році, коли на Майдані був побудований підземний ТЦ, він перекрив відтік води, і тепер вона збирається під Будинком профспілок. Кажуть, вода стоїть прямо в підвалі, а це небезпечно", - говорить Целовальник.

"Я схиляюся до знесення будівлі, адже реставрація завжди обходиться дорожче, та й морально важко перебувати в стінах, де у вогні гинули люди. Після знесення будівлі потрібно вирішити проблему з водовідведенням, зміцнити підвали, на нульовому поверсі збудувати великий паркінг, яких не вистачає в місті, а далі будувати нове. Будівлю можна зробити в історичному стилі", - запевняє Целовальник.

Також подейкують, що реконструкцією будівлі або його перебудовою займеться екс-головний архітектор Києва Сергій Бабушкін.

Раніше повідомлялося, що у КМДА побоюються, що частина обгорілого Будинку профспілок може обвалитися.

Повʼязані теми:

Наступна публікація