У Києві переповнена безкоштовна клініка для дітей із вадами серця

Дата публікації
Перегляди
2398
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві переповнена безкоштовна клініка для дітей із вадами серця

Українські лікарі рятують життя хворим немовлятам

Київські кардіологи випередили за рівнем професійності американських

Рівень смертності під час операцій на серці в Україні став у півтора разу меншим, ніж у США. Водночас найсучасніша дитяча клініка у Києві забезпечує не всіх пацієнтів і ті змушені лікуватися у медзакладах для дорослих, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Маленькі пацієнти потрапляють сюди практично з пологового. Операції на крихітних серцях вважаються найскладнішіми у кардіохірургії. Адже існує близько 300 вроджених вад серця.

У Києві безплатна клініка - переповнена. За 10 років апаратура не вимикалась ні на хвилину. За рік із чотирьох тисяч малюків, які народжуються з вадами серця, тут встигають прийняти лише трохи більше половини. Решту доводиться лікувати в дорослих медзакладах. Лікарі кажуть, що треба покращувати стан допомоги дітям з вродженими вадами.

Читайте також: Прорив у науці: вчені вперше виростили живе людське серце

Віктор Янукович пообіцяв відшукати 150 млн грн на додаткову апаратуру, а в регіони спрямовувати фахівців із клініки, щоб ті навчали колег. Тепер проблеми серця діагностуватимуть швидше у 18-ти перинатальних центрах, з яких 10 уже відкрито.

Читайте також: В США народилася дівчинка з серцем назовні (відео)

Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова пообіцяла, що в регіонах збільшиться кількість ліжок для таких малюків, а разом із місцевою владою там закуповуватимуть сучасну апаратуру. Тим часом успіхи українських хірургів вже оцінили Молдова та Казахстан і вони просять Київ оперувати тут найскладніших своїх маленьких хворих.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Українські дитячі кардіологи випередили американських

Українські дитячі кардіологи випередили американських

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
2398
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація