У Києві перекриють для авто ключову вулицю столиці і обмежать швидкість руху

У Києві перекриють для авто ключову вулицю столиці і обмежать швидкість руху

На Подолі обмежать швидкість руху до 30 км/год. / Фото: nostalgia.kiev.ua

Кілька центральних вулиць міста будуть закриті для транспорту.

У Києві перекриють кілька центральних вулиць для авто. Зокрема, вулиця Сагайдачного і кілька інших стануть пішохідними, а швидкість руху старим Подолом обмежать до 30 км на годину. Великому транспорту сюди взагалі заборонять в'їжджати, пишуть "Вести".

Київська влада розробила нову транспортно-пішохідну схему. Роботи з будівництва доріг почнуться у вересні, а закінчаться до Дня Києва. Після цього заїхати на Поділ можна буде тільки через вулицю Спаську і через Нижній вал.

"Головна мета - прибрати транзитний транспорт. Йому вже не буде сенсу пхатись на Поділ, бо проїхати по Сагайдачного в бік центру він не зможе. Тут буде тиха заповідна зона. А їздити по невеликих вулицях будуть тільки ті, хто тут живе", - повідомив заступник головного архітектора Києва Андрій Вавриш.

Кияни, які працюють на Сагайдачного, не зможуть під'їжджати до офісів - їм доведеться залишати авто на парковці, а їздити старим Подолом водії будуть зі швидкістю 30 км на годину.

"Таку ідею подали велосипедисти, і вона нам здається чудовою. У принципі така швидкість відповідає охоронному режиму заповідної території, а слідкувати за цим має ДАІ", - зазначив Вавриш.

Крім того, пішохідними вулицями стануть Андріївська (від Сагайдачного до Боричевого току), Спаська (від Костянтинівської до Межигірської), Покровська, Притисько-Микільська, Костянтинівська (від Контрактової до Верхнього валу), Почайнинська (від Сковороди до Іллінської).

Водіям потрібно буде їх об'їжджати Набережно-Хрещатицькою і Верхнім валом.

За словами експерта з перевезень Богдана Аганіна, пішохідним Поділ зможе стати тоді, коли його дійсно закриють, а киян на авто будуть пропускати за документами.

"Більшій частині машин на Подолі дійсно робити нічого. Але поки не побудують Подільський міст і розв'язки, авто там будуть", - зазначив він.

Такої ж думки і в главку архітектури. "Поки не будуть здані Поштова і розв'язка на валах, а також дорога з Повітрофлотського проспекту на міст Кирпи, неможливо переконати водіїв не в'їжджати в центр міста", - додав Вавриш.

Зазначимо, реконструювати вул. Сагайдачного будуть у три етапи: перший - від Контрактової площі до вул. Андріївської, другий - до вул. Ігоревської, третій - до Поштової площі. "Будемо закривати вул. Сагайдачного на ремонт поетапно, щоб не позбавляти людей можливості нормально пересуватися", - заявив Вавриш.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що нові парковки на в'їздах до Києва можуть зробити безкоштовними.

Повʼязані теми:

Наступна публікація