У Києві освятили пам'ятник засновникам Лаври

Дата публікації
Перегляди
1188
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві освятили пам'ятник засновникам Лаври

Меценати переконані, що історія і культура - є об'єднуючим фактором

Виготовлення триметрових бронзових фігур в стилі візантійського зодчества обійшлося в 15 млн. гривень

Сьогодні о 13.00 на території Києво -Печерської Лаври відбулося урочисте освячення пам'ятника її засновникам - Антонію Печерському і Феодосію Печерському. Освятив скульптуру настоятель Києво -Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло.

Меценатами будівництва пам'ятника виступили київський бізнесмен Вагіф Алієв і громадський діяч Вадим Столар. Виготовлення триметрових бронзових фігур в стилі візантійського зодчества обійшлося в 15 млн. гривень, над проектом працював відомий український скульптор Олег Пінчук. Меценати переконані, що історія і культура -  є об'єднуючим фактором у цей складний час, і планують не зупинятися, а продовжувати рухатися в цьому напрямку.

 "Наш наступний крок - звернення до столичної влади для отримання дозволу на встановлення пам'ятника покровителю Києва - Архангелу Михаїлу. Ми хочемо встановити його на тому місці, де раніше був пам'ятник Леніну на Бессарабській площі. Я переконаний, що необхідно більше інвестувати в історію і культуру, тим самим піклуючись про наступні покоління", - сказав Вадим Столар.

Це вже не перший пам'ятник батькам-засновникам на території монастиря. На початку 1990-х років в ніші по центру стіни павільйону критої галереї переходу між близькими і далекими печерами була встановлена металева стела із зображенням преподобних.

Нагадаємо, що в 2012 році меценати Вадим Столар і Вагіф Алієв подарували столиці будівлю по вул.Богдана Хмельницького 7, під Музей міста Києва.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1188
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація