У Києві обирали найкращу "швидку"

У Києві обирали найкращу "швидку"

Медики встановлювали діагноз і надавали допомогу

Екіпажі медичних машин показували свою майстерність

У Київ з'їхалося 37 бригад "екстреної медичної допомоги" з різних куточків України і навіть чотири іноземні. Три дні вони змагаються на спритність: хто швидше і якісніше надасть медичну допомогу. Моделюють реальні ситуації з життя. Якщо на змаганнях умови сприятливі, то в реальному житті - усе по-іншому. Доїхати заважають затори та й стан "карет швидкої допомоги" міг би бути кращим, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наприклад, посеред колії лежить непритомний чоловік, обличчя все у синцях. За 10 хвилин медикам треба встановити діагноз та реанімувати потерпілого. За легендою, він випав із потяга. Команда з Чернігова вже взялася за непрямий масаж серця, щоправда, на тренажері. На п'ти їм наступають тернопільці. У кущах - ще один потерпілий. Цей чоловік нібито напідпитку і в нього зламана рука. Через хвилювання медсестра шину готова накласти, не оглянувши руки.

Читайте також: У Боярці хворих возять у "швидких" на закривавлених носилках

Хоча медики кажуть, що у них кожне чергування — це змагання, хоча під час справжнього виклику помилки вже недопустимі. Якщо в столиці на заваді стають затори, то в області — за щастя, якщо швидка заведеться. На покращення з бюджету вже виділили 7 млн грн, запевняють чиновники. Наприклад, Київщину обслуговує 127 карет, водночас коли потрібно до двохсот. Більшість із них - на ладан дихають.

Читайте також: В Україні з тріском провалюється реформа "швидкої допомоги"

А в Тернополі лише одна бригада їздять на "Мерседесі". Усі інші - на вантажних "Газелях", які переробили в карети швидкої допомоги.

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Богдан Стрілець

У Києві відбулися змагання "швидких допомог"

У Києві відбулися змагання "швидких допомог"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація