У Києві накрили конвертцентр із понад 600-мільйонним обігом

За попередніми підрахунками, через дії "конверта" держава недоотримала 100 млн.

У Києві ліквідували конвертаційний центр із обігом у понад 600 мільйонів гривень.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

"Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів склав понад 600 мільйонів гривень, можливі втрати бюджету становлять понад 100 мільйонів", - написав він.

Фото: Facebook/Сергій Білан

За словами Білана, під час розслідування кримінального провадження за низкою статей з'ясувалося, що зловмисники надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

"Реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних і фіктивних фірм за нібито придбані товари або послуги. Після цього грошові кошти знімалися готівкою через банкомати і каси двох банків учасниками центру під виглядом оплати за цінні папери. Надалі проконвертовані гроші, за винятком 10-11%, які служили "винагородою" за надання незаконних послуг, разом з підробленими первинними документами передавалися посадовим особам підприємствам реального сектора економіки", - пояснив схему посадовець.

Фото: Facebook/Сергій Білан

Білан також додав, що податковий кредит з ПДВ відображався за рахунок нібито придбаних товарів у виробника сільгосппродукції.

Наразі податківці встановили 9 найбільших підприємств-вигодонабувачів.

Під час проведення семи обшуків було виявлено та вилучено 131 тисячу гривень, комп'ютерну техніку, бухгалтерську документацію транзитних і фіктивних підприємств, чекові книжки, банківські картки та чорнові записи, а також п'ять печаток.

Фото: Facebook/Сергій Білан

Нагадаємо, раніше на Полтавщині "накрили" конвертцентр, який "відмивав" гроші через військову частину. З початку 2016 року через "конверт" пройшли понад 22 мільйони гривень.

Повʼязані теми:

Наступна публікація