У Києві на третю добу облоги поліція забрала з квартири викрадену дитину

У Києві на третю добу облоги поліція забрала з квартири викрадену дитину

Фото: Сайт президента України

Правоохоронці ночували в під'їзді, аби не дати викрадачеві втекти.

Майже 50 годин засідки під дверима батька-викрадача знадобилося для того, аби повернути дитину мамі. Операція в столиці стала фіналом тривалої та драматичної історії зі зникненням малюка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На 16-му поверсі будинку в спальному районі Києва поліцейські зі слідчими чергували дві доби поспіль. Після першого дня до них доєдналася виконавча служба. Все – задля того, аби вирішити сімейний конфлікт тривалістю в три роки.

Правоохоронці добряче підготувалися до облоги – принесли з собою ковдри, каремати, термоси і їжу. З ними прийшла мати викраденої дитини Яна та її подруга Євгенія. Остання розповіла, що саме передувало облозі.

Яна живе у Харкові. Чотири роки тому у неї був коханий Петро, але він її покинув, коли вона була вагітною. Після народження Данили, коли йому було сім місяців, Петро несподівано приїхав. Вдома з хлопчиком була лише няня.

"З нянею у Петра були, скажімо так, стосунки хороші. За допомогою няні він і забрав дитину", - каже подруга Євгенія Резнікова.

Батько вивіз Даню спочатку в окупований Крим, потім до Москви. "Під шумок зробив собі російський паспорт, вихопив дитину і поїхав туди", - твердить жінка.

Через 3 роки пошуків та майже 50 годин засідки під дверима батька, мати повернула собі сина

Через 3 роки пошуків та майже 50 годин засідки під дверима батька, мати повернула собі сина

"Я шукала, я не зупинялася, і я боролася. Сім рішень судів, дуже багато виконавчих листів, заяв", - додає мати Яна Яблонська.

Вона пройшла усі судовІ формальності. Від визначення місцеперебування батька до оголошення дитини у розшук. Адресу, за якою проживав Петро з сином, Яна теж дізналася у суді.

"Ми вже взагалі хотіли їхати, тому що втратили надію. За п'ять хвилин до нашого від'їзду побачили, що Петрова машина під'їхала", - розповіла подруга Євгенія.

Яна вирішила одразу забрати Данила і викликала поліцію. Жінки на власні очі бачили, як дитину заводили до під'їзду. Тоді як правоохоронцям чоловік говорив, що син – у Криму.

Виявилося, що у квартирі мешкає Петро разом з новою дружиною та її батьками. Поліцію він не пустив, тож довелось чекати на ще одне рішення суду для примусового входу в помешкання. Аби за цей час дитину не вивезли із оселі, копи залишилися чатувати на сходовому майданчику.

Біля самого будинку було неабияк людно. Друзі Петра фотографували людей, номери машин. На другу добу чатування Петро пішов на перемови. Коли вже було рішення суду, він погодився віддати дитину.

"Поліцейські отримали дозвіл на проникнення в житло для того, щоб звільнити дитину від незаконного утримання", - заявив патрульний Руслан Довгаль.

Маленького Даню працівники соціальних служб та правоохоронці забрали від тата в квартирі. Туди більше нікого не пустили.

Коли ж малюка виносять до мами, він її не впізнає. Але впізнає вона. "Я в ньому бачу себе в дитинстві. Я дуже багато подібності помічаю", - зізнається вона.

Батько від будь-яких коментарів відмовився. Яна ж розповідає Данилові, що тепер вони житимуть разом.

У рідному для Данила Харкові на нього чекали бабуся і старший братик, шестирічний Роман. Менш ніж за добу малюк вже звик до Яни, і постійно до неї підбігає, щоб обійняти.

Раніше у Києві перелякані викрадачі відпустили француза, за якого вимагали викуп. Громадянин Франції сам прийшов до поліції, щоб дати свідчення.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація