У Києві на прокат здавали VIP-авто з "прослушкою" і GPS-маячками

Дата публікації
Перегляди
2150
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві на прокат здавали VIP-авто з "прослушкою" і GPS-маячками

У Києві здавали в прокат дорогі іномарки з "прослушкою"

Бізнесменів, яким "не пощастило" взяти на прокат таке авто з сюрпризом, потім шантажували.

У Києві підприємці здавали в оренду дорогі авто зі встановленими в салоні пристроями для спостереження.

Мінімум чотири автомобілі компанії Porsche Cayenne, Toyota Camry, Volkswagen EOS, Mercedes Benz S 550 дозволяли прослуховувати розмови всередині салону кожної машини і стежити за їхнім пересуванням.

Партнери заснували "Прокат Авто 12" взимку 2011 року. Значний автопарк складався з півсотні машин, включаючи орендовані та власні автомобілі власників компанії. Найбільшу вигоду приносили представницькі лімузини. Проте секрет успіху фірми виявився не тільки в популярності їх автомобілів.

Як з'ясувало слідство, компаньйони замовили виготовлення та сплатили установку під передні приладові панелі лімузинів GPS-трекери з вмонтованими мікрофонами. Це обладнання оснащувалося SIM-картами одного з українських мобільних операторів. Під час телефонного з'єднання можна було слухати всі розмови всередині автомобіля.

Отримані дані, йдеться у судових документах, власники бізнесу використовували для подальшого отримання матеріальної винагороди за нерозголошення почутої інформації.

Такий "бізнес" зміг протриматися два роки. У квітні 2013 року правоохоронні органи вилучили в одного з засновників компанії автомобіль Porsche Cayenne, на якому було встановлено шпигунське обладнання. Техніку знайшли. Така ж доля чекала інші машини з "прослушкою".

У підсумку, Оболонський районний суд Києва засудив засновників фірми до чотирьох років ув'язнення з випробувальним терміном на 2 роки.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2150
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація