У Києві на боротьбу з повінню кинуті всі сили

У Києві на боротьбу з повінню кинуті всі сили

Київ може затопити / Фото: tyzhden.ua

Потрібно виконати великий обсяг робіт у надкороткі терміни.

Зменшення трафіку на столичних дорогах у вихідні київська влада використовувала, щоб вивезти з вулиць сніг і очистити зливостоки на жвавих в інші дні магістралях. До робіт у рамках попередження загроз повені в Києві місто залучило бізнес і волонтерів.

Як пише УНН, роботи з ліквідації наслідків сніжної стихії і запобігання водної йдуть вдень і вночі. У ніч на суботу голова КМДА Олександр Попов зробив об'їзд основних магістралей міста, проконтролювавши, як комунальні служби вивозять сніг. За словами керівника міста, сьогодні головним завданням є мінімізація ризику підтоплень.

"Потрібно виконати великий обсяг робіт у надкороткі терміни. Зараз ми акумулювали все обладнання, яке є в місті (і комунальне, і приватних компаній), готуємося взяти техніку, яка вже направлена до нас з інших регіонів. Крім того, ми розробили карту можливих підтоплень і здійснюємо постійний моніторинг на цих територіях", - розповів Олександр Попов.

Через складні погодні умови (перед прогнозованим потеплінням за добу на місто випало 40 мільйонів тонн снігу) повністю запобігти підтоплення, зрозуміло, не зможе ніяка техніка. Однак мінімізувати ризик для міського господарства Києву під силу, відзначає УНН.

Так, комунальники зуміли забезпечити безперебійний рух міського транспорту. Для цього "Київпастранс" створив мобільні бригади, які в місцях підтоплень оперативно розчищають проходи води до водостоків, а також відкачують її насосами.

Місто визначило список територій, які перебувають під загрозою підтоплення. Цей список, разом з рекомендаціями жителям, як діяти в надзвичайній ситуації при підтопленні або повені, оприлюднений на офіційному сайті Київської міськдержадміністрації. У цілодобовому режимі небезпечні території моніторять мобільні бригади, спеціально створені при міському штабі з попередження загроз повені та ліквідації її наслідків. Сам штаб, роботу якого голова КМДА Олександр Попов поставив під особливий особистий контроль, здійснює координацію і керівництво між міськими службами і підприємствами, задіяними у боротьбі зі стихією.

До робіт із запобігання повені міська влада залучила столичний бізнес. Сотні київських підприємств виділили техніку для вивезення з міста снігу. Крім того, Київ налагодив тісну взаємодію з волонтерами та добровольцями, які допомагали киянам у дні сніжної стихії і висловили бажання надавати допомогу в разі підтоплень у місті.

Повʼязані теми:

Наступна публікація