У Києві можуть зникнути кіоски з продуктами

У Києві можуть зникнути кіоски з продуктами

У Києві можуть зникнути МАФи з продуктами / Фото: velokiev.com

В Київраді розглядають проект нових правил торгівлі в малих архітектурних формах - підприємці обурені.

У Києві можуть зникнути кіоски з їжею та напоями. Проект нових правил торгівлі в малих архітектурних формах (МАФах) дозволяє їм торгувати лише сувенірами, пресою, квітами, книгами, батарейками та канцтоварами, повідомляє КоммерстантЪ.

"Реалізовувати в них (МАФах) продукти харчування та напої буде заборонено. Я сумніваюся, що в Києві залишилися райони, де не вистачає точок з реалізації хліба, круп і тому подібного", - поділився автор проекту, депутат Київради Віталій Гайдук .

Нові правила покликані зменшити в Києві кількість малих архітектурних форм. Але підприємці обурюються – це порушення Конституції.

"Київрада вже намагався обмежити продаж алкоголю і тютюнових виробів у МАФ. Але як тільки це рішення було прийнято, його відразу ж опротестувала прокуратура, а в суди надійшов цілий ряд позовів, у тому числі від нашої організації, за його оскарженню. Тому на сьогодні Київрада не може обмежувати перелік товарів, що продаються", - заявив член правління громадської організації "Асоціація підприємців Києва" Артем Кузнєцов.

Разом з тим, чиновники впевнені, що таке рішення лише позитивно вплине на киян.

"Нарешті у нас зникнуть кіоски, які торгують ковбасою і сметаною без підводки мереж, санвузлів і нормального холодильного обладнання. Але попит визначає пропозицію, тому в КМДА повинні провести громадські слухання щодо визначення зон, в яких не вистачає продовольчих магазинів", - розповіла секретар постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва, громадського харчування та послуг Олена Овраменко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація