У Києві можуть закритися тисячі кіосків

У Києві можуть закритися тисячі кіосків

З київських вулиць приберуть більше половини кіосків / Фото: КМДА

Київрада планує розглянути рішення про заборону торгівлі алкоголем і сигаретами в МАФах.

На одному з найближчих своїх засідань Київська міськрада планує внести зміни до правил торгівлі в кіосках, прийнявши Комплексну схему розміщення МАФів у Києві. Насамперед , документом обмежать кількість кіосків. Зараз їх у столиці близько 15 тисяч, Київрада планує ввести ліміт - 6,5 тисяч. При цьому всі кіоски "причешуть" під один стандарт - сірі стіни зі скляними вітринами. Залежно від товару, яким торгують, на кіосках під козирком буде смуга - наприклад, там, де торгують квітами - зелена, продуктами - жовта. Також кіоски повністю приберуть з Хрещатика і прилеглих вулиць. При цьому буде заборонено розміщувати їх поблизу входів у метро, держустанов і шкіл. Відстань між кіоском і проїзною частиною повинно бути не менше 5 метрів, а від підземного переходу до кіоску - 10-50 метрів. Крім того, ларьки обмежать за розміром - насамперед, у центральних районах Києва. Там їх ширина не повинна буде перевищувати 2,5-3,8 м. І, мабуть, найбільш проблемне для підприємців - в кіосках заборонять торгувати алкоголем та сигаретами.

В цілому власники кіосків готові піти на деякі поступки. Навіть провести реконструкцію ларьків під новий стандарт. Глава Асоціації власників малих архітектурних форм Тетяна Петренко оцінює ймовірну вартість переобладнання одного кіоску мінімум в 2 тисячі гривень. У той же час набагато більше побоювань у підприємців викликають ідея обмежити місця для установки МАФів, а також заборону торгувати алкоголем і сигаретами в кіосках. "Алкоголь і сигарети дають більшу частину виручки. Якщо кіоск з шоколадками дає в середньому 500 гривень на день, то зі спиртним - до 2 тисяч гривень. Якщо рішення приймуть - закриється багато торгових точок", - прогнозує Петренко.

В асоціації не виключають, що це рішення могло бути підготовлено в інтересах великих супермаркетів, які зацікавлені в додаткових обсягах продажів алкоголю і сигарет.

Наступна публікація