У Києві може з'явитися муніципальна міліція, яка боротиметься за чистоту

У Києві може з'явитися муніципальна міліція, яка боротиметься за чистоту

У столиці може постати ноу-хау від посадовців

За кинутий недопалок або вигул собаки у невстановленому місці скоро доведеться платити.

Муніципальна міліція незабаром може з'явитись у Києві. Вона не ганятиметься за злодюжками, не розкриватиме злочини, а боротиметься за чистоту у місті штрафами, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ноу-хау від столичних урядників: зі сміттям у Києві тепер боротимуться за допомогою муніципальної міліції. За задумом, вона має стати справжньою грозою усіх порушників порядку. І тих, що кидають недопалки повз урни, і тих, що забруднюють місто масштабнішими. Наприклад, відходами з різних підприємств.

Приміром, за той-таки недопалок тепер доведеться викласти до 850 грн, а за неприбрані екскременти тварини, яку вигулювали у невстановленому місці - до 1360 грн.

Практика ж із впровадженням так званих борців за чистоту - для України не нова. Приміром, Кіровограду стати одним з найчистіших в країні допомогла так звана спецінспекція. Хоча тут зробили більший акцент не на штрафах, а на профілактиці.

Чи буде таке у Києві, стане відомо з нового року. Однак спочатку на вулиці вийдуть також муніципальні інспектори, яких перейменують в міліцію, коли узгодять суперечності з однойменними колегами. Наприклад, за паркування у невстановленому місці нині стягують штраф правоохоронці. Однак такі ж функції хочуть покласти і на нових наглядачів за порядком. Щоб у результаті хтось не платив більше і про те, яке стягнення кому лишити, керівники відомств і домовлятимуться.

А це погляд на новації традиційного борця за чистоту: двірник Дмитро замість того, щоб наймати купу контролерів, пропонує підвищити зарплати йому та колегам. Тоді і прибиратимуть завзятіше, і профілактику здійснюватимуть.

Нагадаємо, що нардепи хочуть штрафувати українців за відмову прибирати собачі екскременти

Кореспонденти ТСН Іван Гребенюк, Олена Шворак, Володимир Ситюк та Роман Круніч.

У Києві може з‘явитись муніципальна міліція

У Києві може з‘явитись муніципальна міліція

Повʼязані теми:

Наступна публікація