У Києві кріобанк залишив напризволяще тисячі ембріонів, які є надією для безплідних родин

У Києві кріобанк залишив напризволяще тисячі ембріонів, які є надією для безплідних родин

Кріобанки забирають у бездітних українців останній шанс на батьківство, зберігаючи ембріони у невідповідних умовах

Найновіші медичні досягнення можуть ощасливити мільйони бездітних сімей.

В Україні ті, хто веде бізнес із штучного запліднення нечесно, добру і прогресивну справу перетворюють у грандіозний скандал, - йдеться в сюжеті ТСН-Тижня

Побачити свою дитину на УЗД і почути, що із нею все гаразд - це мрія мільйонів жінок в Україні. Але багатьом за мрію доводиться боротися роками  і платити: грішми, власним здоров'ям та нервами. Ідеться про штучне запліднення. 

Кріобанки гублять пробірки з дітьми

Кріобанки гублять пробірки з дітьми

У центрі Києва, у дорогій клініці, уже місяць між життям і смертю знаходяться тисячі пробірок із ембріонами, які кріобанк покинув напризволяще. В цих бідонах - заморожені надії сотень сімей, сперма чоловіків, які йшли на хіміотерапію і після процедури стали безплідними, жіночі яйцеклітини та вже готові ембріони, діти з пробірки. 

Цей безцінний матеріал мав би зберігатися в обладнаній камері за сімома замками, а натомість стоїть на підлозі у відділі кадрів. Клієнти, які за гроші здавали найдорожче в кріобанк приватної клініки, про це не здогадуються. Як і про те, що клініки вже не існує.

А починалося все з історії однієї жінки. У травні цього року ТСН-Тиждень розповідав про скандал зі зниклими ембріонами. Ксеня віддала сюди на збереження 7 малюків, щоб в майбутньому ще раз спробувати завагітніти. За рік жінка зʼясувала, що її діток загубили. Відтоді Ксеня пише в прокуратуру та міліцію, але за три місяці розслідування не просунулося, адже довірившись лікарю, жінка не підписала паперів. 

Про те, що заклад з підмоченою репутацією тепер не існує, Ксеня дізналася від журналістів. Офіційно клініку вигнали з території Інституту педіатрії, акушерства та гінекології як недобросовісного орендаря. 

Виїжджати добровільно керівництво Академічної клініки не хотіло, - стверджує представник ПАГу, якому доручили "очистити територію". Тому 5 серпня працівників приватного закладу випустили з роботи і більше не пустили. 

Медсестра Ольга в один день лишилася без роботи, але більше переживає за майбутніх матусь, якими опікувалася в клініці, бо жінок кинули посеред складного процесу. Процедури були оплачені наперед, каже Ольга. Але скаржитися в міліцію чи на телебачення ніхто з її пацієнтів не наважився, бо надто інтимні проблеми вирішували тут.  

Уся бухгалтерія, документи з лікарськими таємницями та дорога апаратура досі заблоковані в будівлі за борги клініки перед ПАГом, каже його представник. А ненароджені в кріобанку стали заручниками ситуації. Бо перевезти всі пробірки гуртом керівництво права не має. Кожен клієнт, який зберігає тут свої надії, має особисто звернутися із заявою, щоб забрати матеріал і підшукати для нього інший кріобанк. 

Наприклад, Ганна з чоловіком приїхали до закритої клініки забирати своїх малюків. Проте переживають, чи отримають, адже документів про те, що здавали їх в тутешній банк, також не підписували. Про те, що такий документ взагалі потрібен, Ганна дізналася з попереднього сюжету ТСН-Тижня.

Журналісти і далі спостерігатимуть за розвитком подій у кріобанку. 

Нагадаємо, що українці витрачають купу грошей на "безкоштовне" штучне запліднення.

Кореспонденти ТСН Ольга Кашпор, Алла Скорик, Тимофій Кощій та Михайло Путята.

Повʼязані теми:

Наступна публікація