У Києві грип відправив до реанімації десятки людей

У Києві грип відправив до реанімації десятки людей

Фото: УНІАН

Загалом у столиці протягом минулого тижня захворіли 26 тисяч 559 осіб.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Києві нижча за епідпоріг на 33,7%.

Про це повідомили у прес-службі КМДА.

"За інформацією Головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Києві за період з 11 до 17 січня 2016 року на ГРВІ, в тому числі грип, в Києві захворіло 26 559 осіб, що на 33,7% нижче епідемічного порогу", - йдеться у повідомленні.

До того ж зазначається, що станом на 16 січня хворих на ГРВІ та грип було 2 тисячі 526 осіб, а 17 січня їхня кількість збільшилася на ще 627 осіб.

"Станом на 18 січня 2016 року в закладах охорони здоров'я, зокрема, інфекційних, терапевтичних та пульмонологічних відділеннях, на стаціонарному лікуванні перебуває 401 хворий на ГРВІ та 165 хворих на грип", - наголосили у Департаменті охорони здоров'я КМДА.

Як повідомляється, із 165 хворих на грип 24 людини перебувають у реанімаційних відділеннях, а ще один хворий - на штучній вентиляції легень.

Водночас на ГРВІ та грип хворі 50 вагітних жінок.

Нагадаємо, після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 25 осіб. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.

Повʼязані теми:

Наступна публікація