У Києві двоє людей померли після купання в столичних водоймах

У Києві двоє людей померли після купання в столичних водоймах

На столичних пляжах небезпечно купатися

Ще шестеро перебувають у лікарні з діагнозом лептоспіроз.

У столиці існує смертельна небезпека купання в застійних водоймах. Люди помирають від лептоспірозу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Симптоми хвороби спершу схожі на застуду. Але згодом до високої температури додається біль у суглобах, аж до паралічу.

"Був у свідомості, але дуже мутному такому стані. Не ходив повністю вже, мене перевозили. Біль при кожному рухові, я вже кричав", - розповів хворий Роман Сергіїв.

Він підхопив хворобу, купаючись в озері поблизу метро "Вирлиця". У комунальному підприємстві "Плесо", яке опікується водоймами столиці, кажуть, що цей ставок узагалі не передбачене для відпочинку. Бо це технічна водойма, біля якої заборонено відпочинок, не говорячи вже про купання в ній.

Лептоспіроз найчастіше переносять тварини. В організм людини інфекція проникає в стоячих водоймах через ранку на шкірі або ж якщо ковтнути води.

"Небезпека цього захворювання в тому, що вражаються багато органів. Йде ураження нирок, печінки, органів дихання, можуть розвиватись міокардіти, інфекційно-токсичний шок. Як правило, це важке протікання", - пояснила лікар-інфекціоніст Тетяна Єгорова.

Нині в лікарнях міста з таким діагнозом або підозрою на нього перебуває шестеро людей. Двоє хворих померли.

Комунальники нагадують, що купатися слід лише на офіційно дозволених пляжах. Бо закриті для цього водойми перебувають під забороною не просто так. У столиці шість пляжів оголошені небезпечними через кишкову паличку.

Однак відпочивальників у спеку таблички не зупиняють. Найчастіше тому, що купальники не мають реальної інформації про можливі наслідки плавання в забороненому для цього місці.

Кореспондент ТСН Тетяна Лазарчук

Пляжі Києва атакував лептоспіроз

Пляжі Києва атакував лептоспіроз

Повʼязані теми:

Наступна публікація