У Києві "до чорна" почистили лише ті дороги, якими їздять високі чиновники

У Києві "до чорна" почистили лише ті дороги, якими їздять високі чиновники

Транспорт у Києві запустили, але він не може під'їхати до нерозчищених зупинок

На Хрещатику розчистили від снігу лише одну сторону, а на сусідніх вулицях ковзають та б'ються авто.

Частина доріг у Києві розчищена, а надто ті, по яких добираються з дому до роботи президент та прем'єр, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Там, де кортеж можновладців не їздить, лежить шар снігу, який місять звичайні автолюбителі. У комунальників попереду ніч на прибирання. Бо ж завтра, коли люди після вихідного поїдуть на роботу, може бути черговий апокаліпсис.

Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак заявив: "До чорна повинні бути посипані всі наші дороги. Солі для цього ми не повинні жаліти".

Та чорним виблискує ледь не єдиний Хрещатик. Навіть вже з іншого боку головної вулиці столиці - знову снігові кучугури. А якщо від'їхати ще трохи від центру, під колесами крутиться брудна каша, під якою - голий лід. Замість трьох смуг машини поволі сунуть однією і цілуються на слизькому.

Відповідальний за комунальний транспорт поспішає відзвітувати, що у нього процес пішов: "Практично немає проблем з автобусним транспортом".

У ТСН також не було проблем, щоб знайти буксуючий автобус.

Автобуси і маршрутки пішли, але не можуть під'їхати до нерозчищених зупинок. Якщо, звичайно, до них доїжджають.

Тролейбусам, а надто трамваям - і справді гірше. Із Подільського депо не вийшов жоден, бо рейки вкриті 10-сантиметровим шаром криги. У Київській адміністрації кажуть, що довбатимуть до завтра.

Тим часом у штабі ставлять уже нове завдання - розчистити двори та доріжки між будинками і нарешті розпочати вивозити сміття.

Чиновники також звітували, що харчі нарешті завезли в усі магазини. Відсутність хліба-мяса-молока на вихідних тут пояснили не лише нерозчищеними під'їздами, а й зажерливістю киян: "Люди стали набагато більше купувати у магазинах".

До деяких торговельних точок і досі під'їхати нереально. Втім чистити тут і не обіцяють. Магазинам, банкам, установам веліли відкопуватися власними силами. За нерозчищені хідники сьогодні просто попереджають, завтра штрафуватимуть.

Машини, покинуті ще з п'ятниці на узбіччях, евакуйовуватимуть через стихію безкоштовно. Охочі допомогти серед киян є, але теж не за дарма.

Вже у вівторок на Київ очікує нове випробування - після сьогоднішнього вихідного на роботу підуть і бюджетники. Якщо столиця це витримає, у середу, припускає голова столичної адміністрації, буде краще.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко.

Столиця почала робити непевні рухи, частина автошляхів розчищені

Столиця  почала робити непевні рухи, частина автошляхів розчищені

Повʼязані теми:

Наступна публікація