У Києві чоловік з дружиною провернули супераферу, видуривши у бізнесменів 13 млн

У Києві чоловік з дружиною провернули супераферу, видуривши у бізнесменів 13 млн

Аферисти видурили в бізнесменів мільйони гривень / Фото: Getty Images/Fotobank

Подружжя можуть засудити до 12 років позбавлення волі.

У Києві триває судовий процес над подружжям, яке виманило у 15 українських бізнесменів майже 13 млн грн. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Києва.

Як стало відомо, шахрайську схему ще у 2008 році організувала 55-річна жінка з Тернопільщини, яка у подальшому залучила до махінацій і свого чоловіка.

Видаючи себе за фахівців з фінансово-кредитної сфери, чоловік з дружиною знаходили перспективних бізнесменів та пропонували їм свою допомогу в отриманні кредитів від західних інвесторів під низькі процентні ставки.

Також жінка пропонувала бізнесменам стати її партнерами у масштабних бізнес-проектах.


Аби справити враження успішної фінансової діяльності, жінка орендувала дорогі офіси у центрі столиці, найняла працівників й створила низку фіктивних підприємств. Також шахрайка активно поширювала у бізнес-колах чутки про свої начебто впливові зв'язки із політичною та фінансовою елітою України, Євросоюзу та Північної Америки.

Її чоловік при цьому виконував функції помічника, а також керівника охорони й деяких структурних підрозділів у створених нею фірмах.

Щоб отримати разрекламовану позику та взяти участь у реалізації "успішного" проекту бізнесмени сплачували шахраям за посередницькі послуги від 400 тис. до 6 млн грн. Кошти чоловік з дружиною одразу ж переводили у готівку та привласнювали.


Звісно, що постраждалі бізнесмени при цьому жодного кредиту так і не отримали, а бізнес-проекти шахраїв ніколи не існували.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великому розмірі) та за ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Як повідомлялося раніше, у Китаї подружжя продало власну дитину заради iPhone та нових кросівок

Повʼязані теми:

Наступна публікація