У Києві через відсутність чіпів продавці готові доставляти новорічні ялинки додому

У Києві через відсутність чіпів продавці готові доставляти новорічні ялинки додому

Штраф за ялинку без чіпа - від 274 гривень / Фото: УНІАН

На одному дереві можна заробити до 260 гривень.

Підняти ціни продавцям дерев допомогли мороз і сніг - ялинок менше, а тому тариф вище в середньому на 50 гривень. Зараз вартість однієї лісової красуні досягає 300 гривень, пише "Сегодня".

Один із стихійних ринків з продажу новорічних дерев розташувався біля станції міської електрички "Борщагівська".

"З соснами в цьому році туго - вони справжній дефіцит, а ялинок ми вже кілька років взагалі не продаємо, так як попиту на них немає", - скаржилися продавці.

Дефіцит новорічних дерев вони зв'язали з негодою, мовляв, засипану снігом сосну практично неможливо зрубати, а гілки ламаються.

"Всі дерева, які зараз продають, було зрубано ще до снігопадів і зберігалися вони в гаражах. Якщо боїтеся, що міліція за покупку ялинки без чіпа оштрафує, то можемо доставити вам її додому, але тоді віддаю без торгу", - говорить продавець Сергій.

Він разом з товаришем привіз із Клавдієво кілька десятків сосен, і всі без чіпів. Штрафи за ялинку без чіпа істотні - від 274 грн за одне маленьке дерево.

"Ми почали рубати сосни в кінці листопада. Домовилися за пляшку з лісником, що він покаже нам місця, і за пару ночей забили деревами гаражі", - розповідає продавець.

Для того, щоб не було проблем з ДАІ по дорозі в Київ, продавці купили десяток сосен у лісництві, заплативши за 10 двометрових дерев з документами і чіпами 560 грн, тобто 56 грн за одну.

"Документи і чіпи ДАІ, міліції і покупцям показуємо одні й ті ж. Хто там знає, яке саме дерево нам продали лісники. Правда, іноді доводиться платити міліції за те, щоб закривала очі на стихійну торгівлю - 100 грн зміні", - каже продавець.

А ось на легальної продажу сосен можна заробити навіть більше.

"Якщо ви замовляєте 500 сосен, одне дерево вам обійдеться в 40 грн. У цю суму вже входять всі документи і чіпи, гарантія якості і того, що товар екологічно чистий, плюс безкоштовна доставка в будь-який кінець Києва", - розповів співробітник лісгоспу Дмитро.

При цьому довго чекати не доведеться, сосни привезуть вже через добу. Виходить, що дохід від продажу одного легального дерева, за умови продажу по 200-300 грн за штуку, - 160-260 грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація