У Києві через незаконне будівництво три історичні будинки тріщать по швах

У Києві через незаконне будівництво три історичні будинки тріщать по швах

Люди бояться, що будівництво багатоповерхівок позбавить їх домівок

У будинках сиплеться штукатурка.

Мешканці трьох історичних будинків у центрі столиці бояться, що їхні будівлі от-от розійдуться по швах. Поруч триває масштабне будівництво висотки. Проте, за словами людей, забудовники потроху захоплюють і прилеглу територію. У середу зранку невідомі знесли невеличку забудову, де раніше була мийка. Мешканці припускають, що територію розчищають для зведення ще одного хмарочоса, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із гуркоту та тракторної атаки розпочався ранок на Жилянській вулиці: валили дім, а поруч стояли люди і машини. На цей грюкіт збіглися сусіди. Скаржаться, що від будівництва натерпілися навіть їхні оселі. На деяких стінах пішли тріщини. Люди кажуть, що є ще кілька ям на даху.

У центрі Києва, через новобудівлю, тріщать та розвалюються пам‘ятки архітектури

У центрі Києва, через новобудівлю, тріщать та розвалюються пам‘ятки архітектури

У висотці, що виросла поряд із їхніми будинками, уже продають квартири. Уся інформація про забудовника та виконавців робіт на Жилянській, 118 оприлюднена. Проте на місці зниклого дому за адресою Жилянська, 120б чомусь закладають фундамент і немає повідомлення, хто відповідальний за це будівництво. Біля банеру є місце для охоронця. Той уперто мовчить і тримає оборону. За будівельним парканом поруч із будинком уже прокладають каналізацію. Місцеві кажуть, що риють вночі, аби ніхто не бачив. Люди бояться, що саме тут виросте ще одна багатоповерхівка.

Мешканці сусідніх будинків куди тільки не писали. Інспекція з державного архітектурного контролю їм відповіла, що ніяких дозвільних документів на будівництво за адресою Жилянська, 120б вони не давали. Забудовника інспекція так не знайшла. Людям відписали, що передали документи прокуратурі, проте за місяць - жодного зрушення. У середу на весь цей галас прийшов нинішній власник цих руїн. Він показує документи, мовляв, усе гаразд.

Люди переконані, що місце розчищають для зведення ще однієї висотки, проти якої їхні оселі вже не встоять.

Нагадаємо, що у столиці можуть ввести мораторій на виділення землі під новобудови

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Тимофій Кощій.

Повʼязані теми:

Наступна публікація