У Києві борг за воду досягнув майже мільярда гривень

У Києві борг за воду досягнув майже мільярда гривень

У Києві заборгованість споживачів за холодну воду та водовідведення перед ПАТ "АК "Київводоканал" сягнула 968 мільйонів гривень / Фото: УНІАН

Упродовж минулого року борг зріс на 75,4 мільйона гривень. 

У Києві заборгованість споживачів за холодну воду та водовідведення перед ПАТ "АК "Київводоканал" сягнула 968 мільйонів гривень станом на 1 січня.

Про це повідомляє "Українська правда. Київ", посилаючись на прес-службу водоканалу.

Упродовж минулого року борг зріс на 8,4% або на 75,4 мільйона гривень. 

"Найбільшими боржниками залишаються житлові організації і населення. Рівень заборгованості цієї категорії споживачів у 2015 році зріс на 30 мільйонів гривень до 848,9 мільйона", - повідомили у водоканалі.

Частка оплати за холодну воду і водовідведення у квитанції киянина становить до 10%. В середньому родина із трьох осіб платить за ці послуги за лічильником близько 45 гривень.

Своєю чергою, ПАТ "Київенерго" заборгувало 75,6 мільйона гривень, ТОВ "Єврореконструкція" - 10,3 мільйона гривень за холодну воду, яку вони використовують для приготування гарячої.

Борг бюджетних установ становить 12,7 мільйона гривень.

Інші споживачі торік наростили борги до 35,1 мільйона гривень.

"Утворення і накопичення заборгованості ускладнює подальший розрахунок підприємства за енергоносії, реагенти для підготовки води, матеріали для аварійних ремонтів мереж тощо", - зазначають у "Київводоканалі".

Раніше в "Київенерго" повідомляли, що станом на 1 січня заборгованість споживачів Києва за використану у 2015 році теплову енергію перевищила 1,9 мільярда гривень. 

Нагадаємо, в кількох містах України планують підвищити тарифи на теплопостачання. Це, зокрема, може стосуватися Києва, Черкас, Рогатина, Олександрії, Бердичева, Ладижиного, Кривого Рогу та інших міст. Відповідні проекти постанов на своєму сайті оприлюднила Національна комісія,що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Повʼязані теми:

Наступна публікація