Попов вимагає в Азарова грошей на аварійну станцію в Бортничах

Дата публікації
Перегляди
1158
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Попов вимагає в Азарова грошей на аварійну станцію в Бортничах

гршей на реконструкцію станції в Бортничах немає / Фото: КМДА

Попов буде просити кошти в уряду і шукати в іноземних інвесторів.

При існуючих бюджетних умовах у Києва немає і не може бути коштів для того, щоб самотужки вирішити питання масштабної реконструкції Бортницької станції аерації.

За словами глави Київміськдержадміністрації Олександра Попова, реконструювати БСА можна лише за допомогою держави або за участю іноземних інвесторів.

Київ в поточному році виділив близько двадцяти мільйонів гривень на реконструкцію об'єктів БСА. При тому, що тільки роботи на мулових полях №1 і №2 потребують фінансування на рівні ста мільйонів. В цілому для того, щоб повністю реконструювати станцію, забезпечити її технічну і екологічну безпеку, необхідні кошти, яких у Києва немає і бути не може при існуючому в уряді підході до затвердження макропоказників бюджету столиці", - сказав Олександр Попов.

Керівник міста зазначив, що питання реконструкції БСА необхідно вирішувати спільними зусиллями, і додав, що місто продовжує переговори з потенційними інвесторами.

Олександр Попов переконаний, що для вирішення питання БСА, так само як і багатьох інших інфраструктурних питань столиці, необхідно змінити підхід до формування бюджету Києва.

"Сьогодні уряд розраховує макропоказники бюджету Києва, виходячи зі статистичних даних, згідно з яким у столиці проживає 2 мільйонів 850 тисяч жителів. Реально кожен день, за різними підрахунками, у Києві перебуває близько п'яти мільйонів чоловік. Це і незареєстровані громадяни, і жителі передмість, що працюють у столиці. Столична інфраструктура фінансується з розрахунку 2,8 мільйона жителів, а обслуговує - п'ять мільйонів. Це дуже серйозна проблема для столиці. Вважаю, Київ має право й повинен вимагати від уряду додаткового фінансування, яке буде відповідати реаліям", - сказав Олександр Попов.

Керівник міста також зазначив, що столиця сьогодні домагається змін в Бюджетний кодекс, які нададуть їй право залишати в міському бюджеті 100% податку з доходів фізосіб.

"За моїм дорученням проект закону підготовлений фахівцями КМДА і направлений у Кабмін. Міськадміністрація не є суб'єктом внесення законопроектів у парламент, тому ми повинні просити уряд подати розроблений нами проект. На жаль, документ, направлений в Кабмін на початку року, досі там знаходиться. На найближчій зустрічі з прем'єр-міністром я знову поставлю питання про передачу документа на розгляд парламенту", - сказав голова КМДА.

Олександр Попов також зазначив, що Київ постійно відчуває дефіцит фінансових і матеріально-технічних ресурсів, коли вирішує питання запобігання та ліквідації загроз, що виникають з-за дії природних і техногенних негативних факторів. Прояв цих факторів взимку і навесні цього року має стати переконливим аргументом для уряду і для народних депутатів переглянути свої бюджетні позиції на користь киян. Є така приказка: де слабо, там і рветься. Київ роками дотував держбюджет, і в результаті недофінансування столиці позначається сьогодні", - сказав Олександр Попов.

"Я наполягав і продовжую наполягати: Києву необхідний бюджет розвитку, а не виживання. Я зроблю все можливе і неможливе, щоб донести цю думку до уряду і парламенту і раз і назавжди переконати центр ставитися до Києва і киян так, як вони того варті".

Нагадаємо, роботи на станції в Бортничах, в яких брали участь близько тисячі людей, вже завершені. Як стверджують фахівці, Києву ця аварія нічим не загрожує.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1158
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація