У кіосках Києва хочуть заборонити сигарети та алкоголь

Дата публікації
Перегляди
1651
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У кіосках Києва хочуть заборонити сигарети та алкоголь

У Києві можуть заборонити продавати спиртне у кіосках

Депутати планують ввести заборону на спиртне й сигарети в МАФах.

У кіосках Києва депутати планують ввести заборону на продаж тютюнових та алкогольних виробів. Відповідне рішення готує Комісія з питань гуманітарної політики Київради, яке винесуть на розгляд до кінця року.

Якщо таке рішення буде прийнято, спиртне зникне також з маленьких магазинів.

"Рішення Київради стане підставою для Міндоходів не видавати ліцензії на торгівлю спиртним у кіосках. Але кияни зможуть придбати напої в супермаркетах. Повністю забороняти не можна, оскільки одразу активізуються підпільні продажі горілки", - повідомив Сегодня заступник голови комісії з питань гуманітарної політики Київради Володимир Кобєлєв.


За словами іншого члена цієї комісії Юрія Берегового, проект рішення буде винесено на сесію в кінці листопада.

"Думаю, його схвалять, і через 3-4 місяці (підприємцям потрібно дати час, щоб перебудуватися) кіосків з пивом і горілкою у нас не буде", - вважає Береговий.

На думку депутата від фракції "Спортивний Київ" Віктора Гринюка, ларьки зі спиртним провокують людей пити більше і частіше.

"Люди напідпитку, йдучи пізно вулицею, купують спиртне у кіосках. Або бігають з точки біля будинку, тим більше що там постійним клієнтам продають в борг. Якщо б не було такої спокуси, пили б менше", - вважає він.

Володимир Філіппов від Партії регіонів запевняє, що їхня фракція готова підтримати заборону.

"Ставити кіоски стане невигідно, оскільки алкоголь і сигарети забезпечують підприємцям близько 80% доходу. Більшість МАФів автоматично зникне", - говорить Філіппов.

Підприємці виступили проти такої ідеї. Голова Асоціації власників МАФів Тетяна Петренко стверджує, що підприємці будуть домагатися скасування такого рішення, у разі, якщо його приймуть.


"Алкоголь і сигарети забезпечують велику частину виторгу. Наприклад, якщо середньостатистичний кіоск з шоколадками і булочками дає близько 500 грн в день, то зі спиртним - 1,5-2 тис", - зазначила вона.

В асоціації "Київ-МАФ" вважають, що від новвоведення можуть виграти супермаркети, які монополізують продаж спиртного і тютюну.

Як повідомлялося раніше, у березні в Києві заборонили кіоски біля зупинок транспорту

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1651
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація