Учасники дійства проводять паралелі між війною на Донбасі та боєм, що стався вісім століть тому.
У центрі Києва любителі старовини реконструювали одну з найбільших битв часів Київської Русі – проти навали монголо-татар у 1240 році, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.
Вісім століть тому на пагорбах, де нині стоїть Національний музей історії України, кияни стримували ворогів. Перед походом на Київ монголо-татари вже поневолили 40 народів. Про чисельність війська свідчень не залишилось, тільки слова літописця - "багацько, як у мурашнику". Зазвичай нові землі брали за 3-5 днів, у Київ наші пращури не давали пройти ворогу понад 10 тижнів.
Усіх реконструкторів, серед яких є як аматори, так і професіонали, об'єднує любов до історії – вивчають, колекціонують і б'ються.
За словами 17-річного Германа, який вчиться на художника, історичними боями захопився ще в дитинстві, коли батьки подарували енциклопедію.
"Увесь обладунок - приблизно кілограмів 25, буває більше і менше, зважаючи, які матеріали, але ходити звісно важко, а битися ще важче", - розповів хлопець.
Зазвичай, у таких реконструкціях хтось та й не розрахує сили, але цього разу минулося без травм. У захваті і найменші поціновувачі історії. Глядачі проводять паралелі з сьогоденням – тоді київське військо розгромило найсильнішу армію у світі і завадило головному задуму – піти на Європу. Щодо нинішньої навали зі сходу певні, що фінал точно буде кращим.
Кореспондент ТСН Іван Гребенюк