У Будинку профспілок відкрили кафе "Каратель"

У Будинку профспілок відкрили кафе "Каратель"

У Будинку профспілок відкрили кафе "Каратель"

На Майдані відкрилося нове кафе

Чергова спроба облаштувати заклад тепер забарвлена в патріотичну символіку.

У згорілій будівлі на місці скандальної L'Kafa запрацювало нове кафе. Офіційне відкриття відбулося 1 квітня, на нього обіцяли запросити нашу знімальну групу, але цього не зробили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На четвертий день роботи журналістам так само були не раді. Щойно охоронці побачили телекамеру – двері закладу зачинилися. "Не працюємо", - пробували переконати вони.

Згодом таки пропустили. Однак не далі першої зали. Там бар'єром стала дівчина, котра представилася однією з власниць і арт-директором.

"Тому що я хочу підготуватися до прес-конференції", - пояснила вона. І додала, що Будинок профспілок – насправді сусідня споруда, до котрої кафе стосунку не має.

"Я майданівка, я волонтер. Ви зараз гаєте і мій час, і свій", - заявила дівчина журналістам.

Нове кафе "Каратель" з'явилось у Будинку профспілок

Нове кафе "Каратель" з'явилось у Будинку профспілок

Заклад оформили у своєрідному стилі. На стінах облаштували світильники з уламків реактивних снарядів "Град". На полицях поставили псевдококтейлі Молотова. Над барною стійкою повісили тризуб. В акваріум чомусь запустили раків. Біля вітрин поставили мішки для барикади. Згори повісили вивіску "Каратель". Часом відкриття призначили 11:30.

У меню значаться назви "Куля в Лоб" та "Слава Україні". Сидіння обгорнуті камуфляжною тканиною. В одному з туалетів – зігуючий чоловік, поруч – стоянка для рабів. Однак уперті намагання відкрити кафе в кількох метрах від страшної пожежі та загибелі людей – попри весь ура-патріотичний декор обурюють справжніх майданівців.

"Це ті ж самі профспілки, де були пожежі, де горіло, де були трупи, де були розстріли поруч. Усе це – те місце в якому не може бути розважальних заклдів. На жаль, пішли тим шляхом яким зараз модно йти – старі ідеї перефарбовують у патріотичний одяг. Не суть важливо – це L'Kafa чи "Каратель", - вважає майданівець Олександр із третьої сотні Самооборони.

"Саме місце чисто з етичних міркувань не дозволяє робити там заклади, якими б вони не були. З поваги до тих людей, які віддали життя. Я просто не маю слів. Ми бачимо – змінилась вивіска, але бажання заробляти гроші на цьому святому місці, де фактично залишився попіл тих людей, які там згоріли – це надзвичайно цинічно", - каже син загиблого героя Небесної сотні Сергія Бондарчука.

Нібито власник "Карателя" – Лілія Томазова, засновниця "БудЖилПрому". Саме ця фірма без дозволу надбудувала над профспілками два поверхи. Фігурує й Іван Балабан, який у березні захищав кафе "На Майдані", а в листопаді – ще L'Kafa, представляючись адвокатом. За інформацією ТСН, саме Іван – інвестор та власник цього кафе.

На пропозицію поспілкуватися з приводу кафе телефоном він відповів коротко: "А більше нічого не хочете?". Але таки запросив журналістів на загальну прес-конференцію у вівторок.

У Київській раді профспілок вважають, що кафе будівлі, де згоріли люди, не стосується. Тож усе етично.

У КМДА заявили, що кафе незаконне, тому на цьому тижні будуть демонтувати вивіску та ставити довкола паркан.

Як уже повідомлялося, 11 листопада минулого року з'явилась інформація, що у будівлі, яка горіла під час Революції Гідності, відкривається кафе-караоке. Було встановлено відповідну вивіску, а в Мережі розмістили запрошення на відкриття та зображення інтер'єру закладу. Активісти вибухнули обуренням. Вікна закладу замалювали кольорами українського прапору.

У грудні кафе горіло. Зрештою його відкриття було скасовано. Про другу спробу стало відомо в березні 2016 року. Заклад отримав робочу назву "Кафе на Майдані".

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Повʼязані теми:

Наступна публікація