Туризм є одним з найперспективніших напрямків для Києва – експерт

Туризм є одним з найперспективніших напрямків для Києва – експерт

Туризм є одним з найперспективніших напрямків для Києва / Фото: arkansasnews.com

Експерти розповіли, на чому Київ може добре заробити.

Реалізація міської програми збереження та реабілітації історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах "Київ самобутній" вимагатиме серйозних інвестицій як з боку міста і держави, так і приватних. Проте зрештою проект принесе серйозні економічні дивіденди місту. Таку думку висловив керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу "Перспектива" Євген Черненко.

"Для Києва розвиток туризму – дійсно один із найперспективніших напрямків. Сьогодні потенціал столиці України як туристичного центру Східної Європи розкритий не те що наполовину – на чверть і навіть менше. У Стратегії розвитку Києва до 2025 року, яку столична влада реалізує за підтримки Президента Віктора Януковича, наводяться цифри: у 2009 році Київ відвідали приблизно мільйон туристів, тоді як Прагу – 4 мільйони, Будапешт – 5,4. Завдання Стратегії та програми "Київ самобутній", що увібрала в себе її елементи, зокрема проект "Дніпровська перлина", – якщо не "перегнати", то хоча б наздогнати сусідів за цими показниками. Ми це, до речі, вже робимо – за прогнозами, на цей рік кількість туристів, що відвідали Київ, перевищить півтора мільйона", – зазначив Євген Черненко.

"Безумовно, проект амбітний і вимагає вкладення значних інвестицій. Частину з них візьме на себе приватний бізнес, але частина – це кошти міського та державного бюджетів. Припустимо, реставрація комплексу пам'ятника Магдебурзькому праву, що є складовою проекту, влітку цього року була здійснена за бюджетні кошти", – сказав експерт.

На його думку, "бюджетні інвестиції в цей проект обов'язково окупляться, бо туризм – дуже вигідна для міста сфера". "По-перше, розвиток туризму дає різке зростання створення нових робочих місць. До речі, вирішення питання зайнятості населення – одна з важливих складових соціальних ініціатив Президента, тому, думаю, уряд підтримає фінансово реалізацію проекту "Київ самобутній". По-друге, це приплив у місто грошей, валюти. За оцінками експертів, сьогодні іноземний турист за своє відвідування залишає в Києві понад півтори тисячі доларів. Тобто Києву є за що боротися", – зазначив Євген Черненко.

Нагадаємо, що міська програма збереження та реабілітації історичного середовища на Подолі та Дніпровських схилах "Київ самобутній" передбачає створення та відновлення туристичних маршрутів, пішохідних і велозон в межах старого Подолу і на Дніпровській набережній, реставрацію пам'яток архітектури, створення публічних зон і багатофункціональних зон загального користування.

Зокрема, проект включає реконструкцію Андріївського узвозу, Поштової та Контрактової площ, Верхнього і Нижнього валів, а також набережної Дніпра, реконструкцію парку "Володимирська гірка", створення Алеї художників "Київський Монмартр", спорудження монументів Європи та Хрещення Київської Русі тощо.

Повʼязані теми:

Наступна публікація