ТСН побачила, звідки у Києві беруться квіти для 8-го березня

ТСН побачила, звідки у Києві беруться квіти для 8-го березня

У Європі жіночого свята в нашому розумінні немає.

У столиці за ці два дні збираються продати два мільйони самих лише тюльпанів. Більшість квітів нині українського виробництва, щоправда, насіння та цибулини підприємці здебільшого купують за кордоном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти побували в головній теплиці Деснянського зеленстрою, де в окремих інкубаторах гріється та проростає насіння. Далі воно потрапляє у так званий "дитячий садок", де за ним поглядають і переводять у старшу групу – пересаджують у горщики. Після цього квіти переїжджають на так звані гойдалки, ближче до сонця, а далі, вже дорослими, у сусідню теплицю. Там збираються десятки тисяч рослин. Звідти квіти потрапляють на виставкові клумби та композиції флористів.

Від насінини до святкового привітання: у Києві триває квітковий бум

Від насінини до святкового привітання: у Києві триває квітковий бум

Більш ходові та дешеві тюльпани вирощують мільйонами в значно більш суєтній обстановці. Квітку "обдурюють" спеціальними добривами, аби вона росла швидше. Напередодні 8 березня настають "жнива", бо попит на продукцію зростає в рази. Собівартість одного тюльпана становить не більше 15 гривень, а ціна у святкові дні доходить до 30. Українські квіткарі хизуються, що цього тижня їм заздрять навіть європейські коллеги, бо офіційне "жіноче" свято – суто пострадянська історія, якої на заході немає. Тож і ажіотажу 8 березня серед покупців немає жодного.

Як уже повідомлялося, з асортиментом традиційно збільшилась й вартість на деякі квіти. Тож, щоб порадувати жінок, треба добряче заплатити. Зараз найдорожчою є мімоза. За одну велику гілочку треба заплатити аж 100 гривень.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Повʼязані теми:

Наступна публікація