ТСН направила запити Авакову та Деканоідзе про дивну поведінку поліції під судом у Києві

ТСН направила запити Авакову та Деканоідзе про дивну поведінку поліції під судом у Києві

Фото: ТСН

Пояснити свої дії та задовольнити законні вимоги журналістів учасники подій відмовилися.

У Києві під апеляційним судом у Солом'янському районі сталося кілька сутичок. Там наразі розглядають справу Вікторії Завірухи, Андрія Романюка та Євгена Кошелюка, в яких сплив термін тримання під вартою і котрі мали б у суботу вийти на волю, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Натомість усіх їх зранку забрали до суду, причому дівчину – з лікарняного ліжка, попри скарги на погане самопочуття. Будівлю суду оточили дві сотні правоохоронців, які не впускали всередину нікого – ні активістів, ні журналістів, ні навіть адвокатів затриманих. Пройти вдалося лише нардепові Ігорю Луценку, який за посередництвом інтернету повідомляв із зали суду, що трійку підозрюваних затримали на 72 години за новим обвинуваченням – цього разу в хуліганстві. Яке начебто сталося на одному з засідань півтора місяці тому.

Бійка під Апеляційним судом: у Києві обирають запобіжний захід підозрюваним у вбивстві міліціонерів

Бійка під Апеляційним судом: у Києві обирають запобіжний захід підозрюваним у вбивстві міліціонерів

Адвокати кажуть, що ухвали про закрите проведення засідання немає, тому перешкоджання входу до суду є незаконним. На вимоги журналістів пропустити їх поліцейські відповідали: "Суд не працює зараз". На зауваження, що це брехня, а брехати правоохоронцям неможна, ті погоджувалися: "Неможна". Але все одно не пропускали.

Керівник патрульної поліції Києва запевнив, що будівлю охороняють не його підлеглі, та порадив викликати патруль і фіксувати правопорушення. Журналісти змогли додзвонитися лише з дев'ятої спроби, а патруль приїхав через дві години. Однак замість реагувати на незаконні дії колег у формі – почав штрафувати курців під судом. На запитання журналістів патрульні перепитували, на підставі чого мають затримувати колег і радили звертатися за телефонним номером 102. Якщо ж там відмовляються приїздити, то на це, мовляв, є причини.

ТСН направила офіційні листи до міністра Арсена Авакова, глави Нацполіції Хатії Деканоідзе з проханням пояснити дії своїх підлеглих. Поки що в усному коментарі в прес-службі Нацполіції пообіцяли взяти матеріали до уваги і провести службове розслідування.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація